Vilniaus kolegijos pedagogikos studijos – vienos stipriausių Lietuvos aukštojo mokslo sektoriuje 

2022-06-08

Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto dekanė Vaiva Juškienė pristatydama šių metų priėmimo į pedagogines studijas naujoves pažymi, kad pedagogines studijas pasirenkantys abiturientai yra kūrybiški, smalsūs ir aktyvūs.

„Šiais metais Fakultetas abiturientus kviečia rinktis šias studijų programas: vaikystės pedagogiką, pradinio ugdymo pedagogiką, taip pat lietuvių gestų kalbos vertimo, socialinio darbo.

Mūsų siūlomos pedagoginės studijos itin paklausios. Jas renkasi motyvuoti ir drąsūs studentai. Tai studijos, kurios atnaujinamos nuolatos. Pasaulinis švietimo kontekstas, Lietuvos švietimo kaitos aktualijos neleidžia būti nuošaly. Nerengiame mokytojų praeičiai, rengiame mokytojus ateičiai, todėl studijuodami vaikystės pedagogiką ar pradinio ugdymo pedagogiką studentai susipažįsta su naujausiomis ugdymo tendencijomis, artėjančiais ugdymo turinio ir visos švietimo sistemos pokyčiais. Matyt, geriausias rodiklis, kad mūsų paruošti mokytojai vertinami, yra tai, kad ne vienerius metus vidutiniškai 95 % mūsų absolventų dirba pagal specialybę.

Mokytojas turi būti pasiruošęs dirbti nuolat kintančioje aplinkoje, nes kiekvienas vaikas yra unikalus ir kiekvienas susitikimas su vaiku ir šeima yra kitoks ir išskirtinis. Kai mūsų klausia, tai koks gi turėtų būti mokytojas, visada išskiriame kelis esminius akcentus: nuolat besimokantis, nebijantis iššūkių, gebantis stebėti ir analizuoti bei priimti sprendimus, gebantis dirbti komandoje. Viena vertus, šios savybės labai bendros, kita vertus, jos apima esminius dalykus, kad mes kaip mokytojai padėtume kiekvienam vaikui patirti sėkmę.

Ko dar reikia norint studijuoti pedagogikos studijas? Nepamiršti dalyvauti motyvacijos vertinime. Tai galimybė kiekvienam, besirenkančiam mokytojo kelią, dar kartą pasitikrinti, ar pasirinkimas tinkamas. Kaip ir pernai, šiemet motyvacijos vertinimas vyks nuotoliniu būdu. Tad visi: ir pretenduojantieji į valstybės finansuojamą vietą, ir pretenduojantieji į valstybės nefinansuojamą vietą, norintieji studijuoti pedagogikos dalykus, turi registruotis į motyvacijos  vertinimą. Tai labai svarbi stojimo dalis, nes nedalyvavusieji motyvacijos vertinime praranda galimybę studijuoti pedagogiką.

Na ir atsakymas į klausimą, kodėl verta rinktis pedagogikos studijas Vilniaus kolegijoje? Nes ruošitės ateities mokytojo darbui, sutiksite puikių, savo darbą be galo mylinčių dėstytojų, kurių ne vienas dirba ir ugdymo įstaigose, turėsite daug galimybių dalytis savo patirtimi su užsienio dėstytojais ir studentais, o svarbiausia – turėsite visas galimybes augti ir tvirtėti, nes vienas iš mūsų prioritetų – dalytis tarpusavy ir mokytis vieniems iš kitų.“

Papildomos stipendijos ir motyvacijos vertinimas

Įstojusiems į Vilniaus kolegijos Pradinio ugdymo pedagogikos valstybės finansuojamą vietą Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra numačiusi skirti 299 Eur (6,5 BSI) dydžio stipendijas.

Kaip ir ankstesniais metais, visiems stojantiesiems į pedagogikos studijų programas kolegijose ir universitetuose, reikalingas motyvacijos vertinimas. Šiemet jis vykdomas nuotoliniu būdu nuo birželio 13 d. iki liepos 23 d.

Stojančiojo motyvacija yra vertinama individualaus pokalbio su komisijos nariais būdu. Pokalbio metu pateikiama iki 10 klausimų ir prašoma papasakoti apie konkrečias ir tikras situacijas, susijusias su ugdymu: mokytojo profesijos pasirinkimo priežastis, mokymo patirtį (ar yra tekę mokyti anksčiau), kaip sekasi atlikti bendras veiklas su kitais asmenimis, koks mokytojas stojantysis įsivaizduoja būsiantis ir pan.

Motyvacijos įvertinimo rezultatas gali būti teigiamas arba neigiamas. Nedalyvavęs motyvaciniame pokalbyje, stojantysis nebegali pretenduoti į pedagoginių studijų programas.

Daugiau informacijos: https://www.viko.lt/stojantiesiems/priemimas/