Tarptautinė konferencija ,,Lituanistika Sakartvele“, skirta lietuvių kalbos ir kultūros centro 10 metų jubiliejui

2022-10-17

Penktus metus Vilniaus kolegija drauge su Sakartvelo Technikos universitete veikiančiu Lietuvių kalbos ir kultūros centru (vadovas prof. dr. Vidas Kavaliauskas) vykdo projektą, finansuojamą Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. Per penkerius metu organizuota keletas tarptautinių konferencijų, Centro studentų edukacinė stovykla Lietuvoje, kitos veiklos.

Šių metų projekto veiklos buvo skirtos Sakartvelo technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro 10-mečiui ir universiteto 100-mečiui.

Spalio 4-5 d. vyko tarptautinė konferencija ,,Lituanistika Sakartvele“, skirta Lietuvių kalbos ir kultūros centro 10 metų jubiliejui. Tarptautinė mokslinė konferencija organizuota pagal Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos baltistikos projektą „Sakartvelo technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro veiklos prioritetai 2022 metais“. Projekto vykdytojai – Vilniaus kolegija ir Sakartvelo technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centras

Konferencijos dalyvius sveikino Lituanistinio švietimo užsienyje globėja Diana Nausėdienė, Lietuvos ir Sakartvelo švietimo, mokslo ir sporto viceministrai Gintautas Jakštas ir Nunuka Mitskevich Mickiewicz, Lietuvos ambasadorius Sakartvele Andrius Kalindra, technikos universiteto rektorius prof. dr. David Gurgenidze. Konferencijoje dalyvavo didelis būrys kolegų, atvykusių iš Lietuvos: Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, Vytauto Didžiojo universiteto, Klaipėdos universiteto, Vilniaus universiteto, Vilniaus kolegijos, Vilniaus verslo kolegijos, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus, esami ir buvę Lituanistikos centro studentai. Konferencijoje buvo perskaitytas 21 pranešimas bei pristatytas prof. Dr. Vido Kavaliausko parengtas Centro veiklai skirtas leidinys „Sakartvelo technikos universiteto lietuvių kalbos ir kultūros centro dešimtmetis“.

Tai, kad Centro vykdoma veikla yra matoma ir svarbi, leidžia teigti išskirtinis Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos delegacijos (viceministras Gintautas Jakštas ir vyr. specialistė Daiva Žemgulienė) ir Lietuvos Respublikos Prezidento vyr. patarėjos Jolanta Karpavičienės dėmesys. Svečiai ne tik dalyvavo konferencijoje, bet ir inicijavo diskusiją apie lituanistinio švietimo pasaulio universitetuose dabartį ir ateities perspektyvas.

Konferencijos dalyvius kartveliška ir lietuviška dainomis pasveikino Lietuvos dainininkė Judita Leitaitė.

Ypatingą dėmesį ir paramą Centro veiklai skiriantis Lietuvos ambasadorius Sakartvele Andrius Kalindra ir šįsyk rado laiko ne tik pasveikinti Centrą 10-mečio proga, bet ir organizavo vakarą Lietuvos Ambasadoje, į kurį prisijungė ir tuo metu darbo vizito viešėję LR Seimo Nacionalinio saugumo komiteto nariai Laurynas Kaščiūnas, Virgilijus Alekna, Andrius Mazuronis.

Lietuvių kalbos ir literatūros centro Sakartvele vadovas prof. dr. Vidas Kavaliauskas centro 10-mečio proga buvo apdovanotas Vilniaus kolegijos medaliu už „Nuopelnus Vilniaus kolegijai“.

SAKARTVELO TECHNIKOS UNIVERSITETO LIETUVIŲ KALBOS IR KULTŪROS CENTRO DEŠIMTMETIS leidinys: https://www.viko.lt/wp-content/uploads/sites/8/2022/10/FINAL-BOOK-CENTRO-ISTORIJA-1.pdf