Užsienyje įgytų kvalifikacijų pripažinimas

Švietimo, mokslo ir sporto ministro suteikta teise Vilniaus kolegija (VIKO) vykdo ketinančiųjų studijuoti išsilavinimo ir kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu ir įgytų pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas, akademinį pripažinimą.

Stojančiųjų užsienio kvalifikacijų vertinimas ir akademinis pripažinimas atliekamas, vadovaujantis Stojančiųjų į Vilniaus kolegiją išsilavinimo ir kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu ir įgytų pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas, akademinio pripažinimo taisyklėmis

KREIPTIS DĖL PRIPAŽINIMO

VIKO užsienio kvalifikacijų, teikiančių teisę į aukštąjį mokslą (vidurinio mokslo kvalifikacijų), akademinį pripažinimą vykdo Studijų tarnyba.

Stojantysis per VIKO priėmimo informacinę sistemą http://needs.viko.lt/ pateikia šių dokumentų skenuotes[1]:

Dokumentai

Paaiškinimas

1. Išsilavinimo dokumentas (atestatas)

Dokumentams išduotiems anglų, baltarusių, lenkų, rusų arba ukrainiečių kalbomis vertimas nėra reikalingas. Kitomis kalbomis išduotiems dokumentams kartu su dokumentais originalo kalba turėtų būti pateikiamas oficialus vertimas į lietuvių, rusų arba anglų kalbas.

Vertimas turi būti susegtas su notaro ar atitinkamos įgaliotos institucijos patvirtinta dokumento kopija. Susegimas turi būti patvirtintas vertimo biuro antspaudu ir vertėjo parašu.

Ne Europos Sąjungos, EEB, JAV, Baltarusijos, Rusijos, Moldovos, Ukrainos institucijų dokumentams gali reikėti atlikti legalizavimą ar patvirtinimą pažyma „Apostille“ (daugiau informacijos Užsienio reikalų ministerija, tel. +370 5) 236 2613.

2. Išsilavinimo dokumento priedas (teikiantis informaciją apie gautus įvertinimus)

3. Asmens tapatybę liudijantis dokumentas

Pasas ar asmens tapatybės kortelė

4. Pavardės ar vardo keitimą liudijantis dokumentas

Vardo ir (ar) pavardės keitimą liudijantis dokumentas, jeigu išsilavinimo dokumentai išduoti kitu vardu ir (ar) pavarde

[1] skenuotės turėtų būti pateikiamos tik nuo originalių (ne notaro patvirtintų kopijų) dokumentų; skenuotės turi būti spalvotos, geros kokybės, aiškiai įskaitomos. Skenuotės, neatitinkančios šių reikalavimų, gali nebūti priimamos.

Jeigu užsieniečiui suteiktas pabėgėlio statusas ir jo įgytos kvalifikacijos negalima įrodyti dokumentais, taip pat iškilus pagrįstai abejonei dėl mokymosi kokybės, gali būti taikoma speciali procedūra, apimanti žinių ir gebėjimų patikrinimą.

SPRENDIMO DĖL AKADEMINIO PRIPAŽINIMO PRIĖMIMAS

VIKO studijų tarnyba, atlikusi užsienio kvalifikacijų vertinimą, priima vieną iš šių sprendimų dėl akademinio pripažinimo per 1 mėnesį nuo visų reikalingų dokumentų, įskaitant ir prašomus papildomus dokumentus, pateikimo:

1) pripažinti užsienio kvalifikaciją;

2) pripažinti užsienio kvalifikaciją tik kartu su papildomais reikalavimais (egzaminas (-ai), papildomi kursai ir panašiai), kuriuos kvalifikacijos turėtojas turės įvykdyti;

3) nepripažinti užsienio kvalifikacijos.

PRIIMTO AKADEMINIO PRIPAŽINIMO SPRENDIMO APSKUNDIMAS

Stojantysis, nesutinkantis su VIKO sprendimu dėl užsienio kvalifikacijos akademinio pripažinimo, gali per 14 kalendorinių dienų nuo sprendimo gavimo pateikti apeliaciją SKVC sudarytai Išsilavinimo ir kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu ir įgytų pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas, pripažinimo apeliacinei komisijai, veikiančiai pagal SKVC su Švietimo ir mokslo ministerija suderintus ir patvirtintus šios komisijos nuostatus, arba Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (Žin., 1999, Nr. 13-308; 2000, Nr. 85-2566) nustatyta tvarka Administraciniam teismui.


Užsienyje įgytų kvalifikacijų pripažinimas (2022 m.)

Užsienyje įgytų kvalifikacijų pripažinimas (2021 m.)