Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Ritminės muzikos katedros dėstytojai – AEC konferencijos dalyviai

2024-02-15

Vasario 8-11 dienomis Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Ritminės muzikos katedros vedėjas Pranas Kentra kartu su lektoriais Augustu Baronu ir Daiva Starinskaite dalyvavo Europos konservatorijų asociacijos (AEC – Europian Association of Conservatoiries) organizuojamoje kasmetinėje konferencijoje „Pop & Jazz Platform 2024“, kuri šiais metais vyko Odensėje (Danija), Danijos nacionalinėje muzikos akademijoje (Syddansk Musikkonservatorium).

Renginyje dalyvavo 170 dėstytojų iš prestižiškiausių Europos institutų ir konservatorijų. Šių metų tema: „RANKĄ! Metodai, įgūdžiai ir tvarumas muzikos ateičiai“ subūrė įvairią pedagogų, muzikantų ir studentų grupę iš viso pasaulio aptarti ir tyrinėti tvarias muzikos srities idėjas. Vienas iš svarbiausių susitikimo akcentų buvo naujo programos elemento – seminarų pristatymas.

Renginys ir prasidėjo prieš konferenciją surengtais seminarais, kurie dalyviams suteikė galimybę pasinerti į įvairias temas prieš oficialią konferencijos pradžią. Seminarų tikslas buvo paskatinti diskusijas apie tvarią muzikos profesijos ateitį.  Šiose sesijose nuo „Šok savo repertuarą“ iki „Improvizacijos mokymo vokalistams ypatybės“ dalyviams buvo suteikta praktinė patirtis, leidžianti įgyti įžvalgų apie savo bendraamžių kūrybinius ir pedagoginius metodus. Pagrindiniai pranešėjai aptarė tokias svarbias problemas kaip atstovavimas ir tvarumas muzikos srityje. Plenarinės sesijos palengvino keitimąsi idėjomis ir patirtimi, sustiprindamos bendruomenės įsipareigojimą tobulinti populiariosios muzikos ir džiazo švietimo sistemą.

Konferencijos metu buvo daug galimybių užmegzti naujus ryšius ir keistis idėjomis.