Gegužės 6–7 d. Didlaukio akademiniame miestelyje (Mykolo Romerio universitete, Vilniaus kolegijoje), Vilniaus senamiestyje bei sostinės apylinkėse skambėjo Lietuvos studentų folkloro festivalio „O kieno žali sodai 2016“ dalyvių dainos, šokiai.

Šį, jau aštuntąjį, festivalį organizavo Lietuvos liaudies kultūros centras, Vilniaus kolegija ir Mykolo Romerio universitetas. Festivalyje Vilniaus kolegijai šauniai atstovavo folkloro ansamblis „Želmuo“ (vad. D. Vaicenavičienė),  rengėjams talkino Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto  Kultūros vadybos studijų programos antro kurso studentai.

Jau gražia ir gyvybinga tradicija tapęs studentų folkloro ansamblių festivalis sukvietė apie 200 folklorą mėgstančių ir puoselėjančių jaunuolių. Teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje vykusiame koncerte-vakaronėje žiūrovus džiugino dešimties kolektyvų – ,,Ratilio“ (VU), ,,Želmuo“ (Vilniaus kolegija), ,,Poringė“ (LEU), ,,Ritingo“ (MRU), Tatato“ (LMTA) ,,Aitvaras“ (Klaipėdos kolegija), ,,Vaiguva“ (ŠU), ,,Uosinta“ (VU, KHF), ,,Linago“ (VDU), ,,Goštauta“ (KTU) – dainos, šokiai, žaidimai, pasakojimai. Tą vakarą šoko, dainavo visi – ir ansambliečiai, ir žiūrovai.

Ypač turininga šių metų festivalio pažintinė programa. Prof. dr. Vykintas Vaitkevičius skaitė viešą paskaitą „Mūsų Vilnius: tvirtovė ir šventovė“. Festivalio svečiai iš Vengrijos Ferenco Listo muzikos akademijos – prof. Zoltán Juhász ir Németh András – susipažindino su vengrų liaudies muzika. Antrąją festivalio dieną jaunimo ansamblių nariai tobulino savo muzikavimo įgūdžius folkloro dirbtuvėse. Su daina ir garsios žygeivės, etnokultūrinių tradicijų puoselėtojos N. Balčiūnienės pasakojimais festivalio dalyviai keliavo po sostinės apylinkes, lankė piliakalnius. ,,O kieno žali sodai“ baigėsi Verkių rūmų parke su dainomis, šokiais, gražiais žodžiais ir linkėjimais tęsti jaunimo bendravimui, etnokultūros puoselėjimui ir pažinimui skirtą veiklą.

Pagrindinės festivalio programos organizatorės L. Sungailienė ir D. Vaicenavičienė parengė išties labai turiningą, įdomią ir smagią festivalio programą. Sklandžiai buvo bendradarbiauta su Mykolo Romerio universitetu, daug prie renginio organizavimo prisidėjusia Estetinio ugdymo centro vedėja A. Vilkončiūte. Vilniaus kolegijos studentai, folkloro ansamblio ,,Želmuo“ nariai, laukia jau kitais metais vyksiančio ,,O kieno žali sodai“ festivalio, kurį organizuos jau kitos aukštosios Lietuvos mokyklos.

zali sodai