OkienoZaliSodai LieLiauKulCentr MRU VK

Gegužės 6–7 d. Vilniuje šėls jaunystė – vyks jau tradicija tapęs Lietuvos studentų folkloro festivalis „O kieno žali sodai“. Mykolo Romerio universitete, Vilniaus kolegijoje, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje šurmuliuos apie 200 folklorą puoselėjančių jaunų žmonių iš Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Vilniaus universitetų bei kolegijų. Šių metų renginio tema yra Jaunystė – bendrystė, tad miestas vilniečius ir svečius įtrauks į jaunatvišką tradicinio šokio sūkurį, džiugins skambiomis dainomis ir instrumentine muzika.

Pirmieji festivalio šaukiniai nuskambės gegužės 6 d. 12.30 val. studentų miestelyje Didlaukio gatvėje – šventės pradžią festivalio dalyviai skelbs Mykolo Romerio universiteto ir Vilniaus kolegijos atvirose erdvėse. 14 val. Mykolo Romerio universiteto Centriniuose rūmuose dr. Vykintas Vaitkevičius skaitys viešą paskaitą „Mūsų Vilnius: tvirtovė ir šventovė“. Festivalio svečiai iš Vengrijos pakvies susipažinti su vengrų gimtąją muzika – Ferenco Listo muzikos akademijos dėstytojų prof. Zoltán Juhász ir Németh András paskaita-koncertas vyks 17 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus renginių salėje. Po jos visi sugužės į muziejaus kiemelį, kur nuo 18.30 val. vyks pagrindinis koncertas-gegužinė „Aš nusieisiu į jaunimužį“. Festivalio dalyviai žiūrovams jaunatviškai ir su išmone pristatys lietuvių folkloro atlikimo tradicijas, stilingą muzikavimą, dainavimą, tarmišką kalbą. Čia bus galima ir smagiai pasišokti, padainuoti, išmokti studentų pamėgtų šokių, ratelių, žaidimų.

Gegužės 7 dieną Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai tobulins savo įgūdžius folkloro dirbtuvėse, su daina keliaus į žygį po sostinės apylinkes. 18.00 val. Verkių rūmų parke skambės festivalio pabaigos šaukiniai „Tai Vilniaus žali sodai“.

Festivalio sumanytojai ir rengėjai siekia, kad vienintelis studentų folkloro festivalis Lietuvoje būtų tradicinis renginys, kurio tikslas tęsti ir puoselėti akademinio jaunimo folkloro bendruomenių tradicijas šalies aukštojo mokslo institucijose, siekti platesnio tradicinės kultūros suvokimo, studentų folkloro kolektyvų kūrybiškumo, jaunimo asmenybių vystymosi, taip pat sutelkti pajėgas ir kūrybines idėjas artėjančiai 2018 m. Lietuvos dainų šventei „Vardan tos…“.

Aštuntąjį Lietuvos studentų folkloro festivalį „O kieno žali sodai“ rengia Lietuvos liaudies kultūros centras kartu su Mykolo Romerio universitetu ir Vilniaus kolegija.

 

Programa

Gegužės 6 d. (penktadienis)

12.30 val. Festivalio pradžios šaukiniai „Suskambėja, suskambėja“ Mykolo Romerio universiteto Centriniuose rūmuose (Ateities g. 20) ir Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete (Didlaukio g. 82)
14.00 val. Dr. Vykinto Vaitkevičiaus paskaita „Mūsų Vilnius: tvirtovė ir šventovė“ Mykolo Romerio universiteto Centriniuose rūmuose (Ateities g. 20)
17.00 val. Festivalio svečių Németh András ir prof. Zoltán Juhász (Ferenco Listo akademija, Budapeštas) paskaita „Vengrų gimtoji muzika“ Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus renginių salėje (Vilniaus g. 41)
18.30 val. Festivalio koncertas-gegužinė „Aš nusieisiu į jaunimužį“ Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme (Vilniaus g. 41)

Gegužės 7 d. (šeštadienis)

10.30 val. Folkloro dirbtuvės Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto auditorijose (Didlaukio g. 82)
18.00 val. Festivalio pabaigos šaukiniai „Tai Vilniaus žali sodai“ Verkių rūmų parke (Žaliųjų ežerų g. 49)

Dalyvauja Kauno technologijos universiteto, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto, Klaipėdos valstybinės kolegijos, Lietuvos edukologijos universiteto, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Mykolo Romerio universiteto, Šiaulių universiteto, Vilniaus kolegijos, Vilniaus universiteto folkloro kolektyvai.

Pagrindinis renginio rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba. Informacinis rėmėjas – LRT radijas. Rėmėjai: Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvių kalbos institutas.

Daugiau informacijos:
Loreta Sungailienė, LLKC Folkloro poskyrio vyriausioji specialistė, tel. (8 5) 262 5958