Vilniaus rajone šurmuliuos tradicinė augalų mugė „VikoFlora 2022. Ruduo“

2022-09-14

Rugsėjo 23–25 dienomis Vilniaus rajone, Buivydiškėse, jau 16-ąjį kartą šurmuliuos  tradicinė augalų mugė „VikoFlora 2022. Ruduo“. Mugė lankytojų laukia rugsėjo 23 d. (penktadienį) nuo 10.00 iki 19.00 val., rugsėjo 24 d. (šeštadienį) nuo 8.00 iki 19.00 val. ir rugsėjo 25 d. (sekmadienį) nuo 8.00 iki 15.00 val. Apie augalų mugę, jos istoriją ir ką joje galima rasti – pasakoja  mugės sumanytojas, Vilniaus kolegijos dekoratyvinių augalų ir želdinimo centro „VikoFlora“ vadovas Tomas Čižokas.

Ko tikėtis atvykus į mugę?

Į mugę atvyksta įvairių augalų augintojai iš visos Lietuvos, todėl mugės metu turėsite puikią progą įsigyti daugiamečių gėlių, įvairių žolynų, sodo ir dekoratyvinių augalų, prieskoninių žolelių. Taip pat bus puiki proga pasikalbėti su pačiais augintojais, gauti iš jų naudingų patarimų apie aplinkos ir augalų priežiūrą, gėlyno įrengimą ir priežiūrą, augalų derinimą tarpusavyje. Vykstant mugei konsultacijas teikia ir savo darbų pavyzdžius pristato kraštovaizdžio architektai – tai puiki proga naujakuriams susikurti kiemo viziją.

Kur vyksta mugė?

Mugė vyksta labai patogioje vietoje – Vilniaus miesto pakraštyje, Buivydiškėse, vos už kelių kilometrų nuo triukšmingų didmiesčio gatvių, gamtos apsuptyje. Jaukiame plote tarp beržų ir klevų įsikūrusioje augalų mugėje galima rasti viską, ko gali prireikti sodininkams mėgėjams ir profesionalams: nuo žolinių, prieskoninių augalų iki įspūdingo dydžio formuotų spygliuočių vazonuose. Čia rasite ir mažosios sodo architektūros detalių, taip pat nedidelę gastronominę gatvelę, kurioje kvepia lašinukai, gardi duonelė, rūkyta žuvis, sūriai, gruziniški prieskoniai, įvairūs užkandžiai. Savaitgalį vykstantiesiems į sodybas patogu – viskas vienoje vietoje!

Kokia mugės atsiradimo istorija ir kas į ją atvyksta?

Mugė atsirado iš natūralaus poreikio. Esame įsikūrę Vilniaus pakraštyje, Buivydiškėse,  aplink kuriasi naujos gyvenvietės, atsikelia gyventi jaunos šeimos. Norėjosi jiems padėti susikurti gražią aplinką, neeikvojant laiko augalų paieškai po skirtingus medelynus, viską sukoncentruoti vienoje vietoje. Taigi 2017 m. birželį nedrąsiai pakviečiau augalų augintojus ir pardavėjus į augalų šventę Buivydiškėse – niekam nežinomą, bet be proto gražų gamtos kampelį! Bėgant metams, mugė tapo žinoma, įdomi, patraukli ir sava, kurioje lankosi naujieji miesto sodininkai. Augalais labai domisi jaunimas. Atvykę jie bando išsiaiškinti, ką sodinti vos aro ar pusantro aro dydžio ploteliuose prie kotedžų, kad būtų gražu ir naudinga. Sulaukiame ir pastovių lankytojų, kurie atvyksta į kiekvieną mugę ir kaskart randa kažką naujo savo kiemui.

Primenu, kad ir pavasarį, ir rudenį organizuojame po dvi muges. Kas nesuspės į šią mugę,  galės atvykti spalio 7–9 d. – vyks augalų mugė „VikoFlora 2022. Sezono uždarymas“.

Daugiau informacijos: https://vikoflora.viko.lt/