Vilniaus miesto savivaldybės ir Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto seminarų ciklas „Vilniaus žaliosios erdvės“

2021-11-25

Įvyko seminarų ciklo „Vilniaus žaliosios erdvės“ edukaciniai užsiėmimai skirti visuomenės aplinkosauginio švietimo projekto „Vilniaus miesto savivaldybės švietimo įstaigų žaliųjų edukacinių erdvių konkursas“ dalyviams.

Seminarai pedagogams vyko Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre (lapkričio 5 d. ir lapkričio 9 d.). Dalyviai susipažino su centro ekspozicijomis, dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose „Drugelio gyvenimo ciklas arba kodėl reikia saugoti drugius?“ ir „Saugomos Lietuvos pelkės“. Kartu su gidu keliaudami po Lietuvos saugomas teritorijas atrado, kur ir kokie drugiai gyvena, išsiaiškino buveinių svarbą. Kūrybinės užduoties metu, buvo supažindinti su drugių vystymosi ciklo modelio kūrimu. Taip pat susipažino su pelkių biologine įvairove, jų svarba ekosistemoms ir apsaugos problemomis. Edukacinio užsiėmimo metu išsiaiškino pelkių susidarymo procesus, pasigamino improvizuotą pelkės modelį.

Lapkričio 12 d. seminaro „Edukacinių erdvių kūrimas Verkių regioniniame parke“ dalyviams buvo sudaryta galimybė susipažinti su šių metų rudenį duris atvėrusiu Verkių ir Pavilnių regioninių parkų Lankytojų centru, jo ekspozicijomis, veiklos planais, edukacinėmis priemonėmis ir erdvėmis.

Visuomenės aplinkosauginio švietimo projekto „Vilniaus miesto savivaldybės švietimo įstaigų žaliųjų edukacinių erdvių konkursas“ veiklos paskatino žaliųjų edukacinių erdvių kūrimą ir naudojimą, padėjo pedagogams tobulinti kompetenciją edukacinių erdvių naudojimo srityje, aktyvino ugdymo proceso organizavimą gamtoje, įtraukiant į praktinę veiklą visą bendruomenę.