Vilniaus kolegijos bendruomenė liūdi dėl Lietuvių kalbos ir kultūros centro Sakartvele vadovo prof. V. Kavaliausko netekties

2023-05-17

Eidamas 58-uosius metus pirmadienį mirė Sakartvelo technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovas profesorius Vidas Kavaliauskas (1965–2023), pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

„Mus paliko Lietuvos patriotas ir lietuvių kalbos puoselėtojas, nuoširdus ir didžios širdies žmogus. Jam turime būti dėkingi ir už nuoširdžių santykių tarp dviejų šalių puoselėjimą“, – pažymi švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė.

Kalbininko įkurtas centras vienija visus Sakartvele gyvenančius lietuvius. Jame Sakartvelo aukštųjų mokyklų studentai mokosi lietuvių kalbos nemokamai (centro veiklą remia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija).

Vilniaus kolegija ne vienerius metus palaikė aktyvius dalykinius, kultūrinius ryšius su prof. V. Kavaliausko vadovaujamu centru. Organizuota ne viena tarptautinė mokslinė konferencija, drauge parengti ir išleisti konferencijų leidiniai, taip pat informacinis leidinys, skirtas centro veiklos dešimtmečiui. Profesorius V. Kavaliauskas buvo apdovanotas medaliu už nuopelnus Vilniaus kolegijai.

Vilniaus kolegijos bendruomenė reiškia užuojautą Vido Kavaliausko artimiesiems ir bičiuliams.