Vilniaus kolegijos ansambliui „Voruta“ rugsėjis – kupinas veiklų ir įspūdžių: rugsėjo 3 d. ansamblio atstovai talkino naujosios Vilniaus kolegijos direktorės inauguracijos ceremonijos metu, 8d. savo pasirodymu papuošė „Danske Bank Vilniaus maratonas“ renginį, jau netrukus surengs pasirodymą Kolegijos svečiams iš užsienio ir dalyvaus festivalyje „Nepalikim su negalia vienų“ Šventojoje.

Rugsėjo 3 d., dalyvavome iškilmingoje Vilniaus kolegijos direktorės Žymantės Jankauskienės, inauguracijos ceremonijoje Nacionalinėje Filharmonijoje.

Praėjusį šeštadienį, rugsėjo 8 d., mieste vyko šimtmečio „Danske Bank Vilniaus maratonas“, kuriame dalyvavo „Vorutos“ šokėjai.

Vilniaus meras R. Šimašius nuotaikingai paklausė, kad „gal ir šokėjai bėgs maratone?“ Šį kartą misija buvo kiek kita, bet vis tiek šaunu, kad dalyvavome! (Nuotraukos iš dienraščio 15min.)

Šį trečiadienį, rugsėjo 8 d., Pedagogikos fakultetas drauge su ansambliu „Voruta“ organizuoja Lietuvos liaudies kultūros pristatymo vakarą svečiams iš užsienio – Comenius asociacijos nariams. Tai pedagogų rengėjai, o jų tarpe bus ir muzikos mokytojų. Tikimės, kad svečiams bus įdomu ne tik išklausyti ir pamatyti mūsų koncertinę programą, bet drauge pasimokyti šokti tradicinių liaudiškų šokių, išbandyti liaudiškų muzikos instrumentų ir dainų skambesį.

Ateinantį šeštadienį  ir sekmadienį ansamblis „Voruta“  dalyvaus IX kartą rengiamame festivalyje „Nepalikim su negalia vienų“ Šventojoje.  Festivalio misija – mažinti kultūrinę ir socialinę atskirtį tarp sveikųjų ir negalią turinčiųjų.

Riba, skirianti šiandieną ir rytdieną, lyg plonytė raudona linija – šiandien esame sveiki, šokantys, dainuojantys ir planuojantys ateitį, o rytoj galime būti prikaustyti prie lovos, sėdintys neįgaliojo vežimėlyje…  Todėl kviečiame, ypač jaunus žmones, jautrumo ir atjautos, pagalbos tiems, kam to labiausia reikia. Dovanojame, dalinamės savo širdies šiluma drauge su dar 20- čia,  įvairaus žanro meno kolektyvais  – Kauno kolegijos, Kauno technikos kolegijos, VU, KU šokių ansambliais, chorais, muzikinėmis grupėmis ir kitais kolektyvais.

Ansamblio vadovė L. Skuodienė jau ketvirtus metus prisideda prie renginio organizavimo ir režisavimo.

Ansamblis „Voruta“