Š. m. rugsėjo 27 d. Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto bendruomenė minėjo Pasaulinę turizmo dieną, kuri oficialiai minima nuo 1980-ųjų. Šie metai pasirinkti neatsitiktinai: lygiai prieš dešimtmetį – 1970-ųjų rugsėjo 27-ąją – priimti Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) įstatai. Taip pat ši diena – tinkamiausias laikas švęsti: šiauriniame pusrutulyje antroje rugsėjo pusėje baigiasi turistinio sezono įkarštis, tuo tarpu pietiniame jis tik prasideda.

Pasaulinė turizmo diena buvo ir yra skirta kultūriniam, jaunimo, aukštos kokybės, ekologiniam ir kt. turizmui populiarinti. 2021 m. Pasaulinės turizmo dienos tema – „Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“. Siekiant paminėti šią dieną, Fakulteto Turizmo katedra kvietė Vilniaus kolegijos bendruomenę susitikti Verslo vadybos fakultete ir nuotoliniu būdu pasiklausyti diskusijų su turizmo sektoriaus paslaugų tiekėjais:

  • Simonas Laukaitis, restorano ,,Nineteen18“ vadovas, papasakojo, kaip tapo restorano vadovu, ir studentams nešė žinią, kad profesinė praktika – vienas iš svarbiausių karjerą lemiančių veiksnių.
  • Keliautojas ir rašytojas Robertas Pogorelis dalijosi, su kokiomis problemomis susiduria šiandieniai keliautojai oro linijomis, ir akcentavo, jog svarbu klausti ir domėtis turizmo sektoriaus naujienomis.
  • VĮ ,,Lietuvos oro uostai“ žiniasklaidos atstovas Tadas Vasiliauskas klausytojams priminė, kad Lietuva turi vieną oro uostą su trimis padaliniais ir kad Kauno oro uostas, artėjant pagrindiniams „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” renginiams, pavadintas „Fluxus“.
  • Profesionalus virtuvės šefas, 10 restoranų ir Kulinarijos akademijos įkūrėjas Liutauras Čeprackas akcentavo, kad būti kitokiu ir veikti pagal savo principus nėra blogai, svarbu išlikti savimi.