Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Vilniaus kolegija pasirašė bendradarbiavimo memorandumą dėl prisijungimo prie pilietinės iniciatyvos ,,Milijonas ąžuolų Lietuvai“, kurią organizuoja ne pelno siekianti organizacija VšĮ ,,Milijonas ąžuolų”. Šia bendradarbiavimo idėja siekiama puoselėti ažuolų plėtros iniciatyvas tarp Vilniaus kolegijos bendruomenės ir Lietuvos visuomenės, stiprinant kiekvieno ryšį su Lietuva, savo šaknimis, etnokultūra ir Lietuvos žaliojo paveldo išsaugojimu.

Iniciatyvos ,,Milijonas ąžuolų Lietuvai“ organizatoriai suteikia unikalią galimybę pasodintus ąžuolus registruoti bendrame registre adresu milijonasazuolu.lt bei naujai pasodintą ąžuolą pažymėti ir matyti jo augimo vietą žemėlapyje. Plačiau: https://www.milijonasazuolu.lt/zemelapis/index.html

,,Lietuvoje daugiau kaip šimtas ąžuolų yra paskelbti gamtos paminklais. Ąžuolas ir Lietuvos istorija yra tampriai susieti. Ąžuolas – tai mūsų stiprybės, augimo, darnos, etninio autentiškumo ir ilgaamžiškumo simbolis, todėl džiaugiamės galėdami prisijungti prie šios prasmingos iniciatyvos, kurios pagalba Lietuvoje yra atkuriami ir puoselėjami ąžuolai. Sieksime plėtoti šį bendradarbiavimą ir stiprinti ąžuolo kaip Lietuvos žaliojo paveldo  integraciją į mūsų aplinką ir kasdienį gyvenimą. Tikime, kad prie šios iniciatyvos aktyviai prisijungs mūsų studentai, absolventai,  akademinė bendruomenė ir socialiniai partneriai.“  – teigia Vilniaus kolegijos direktorė dr. Žymantė Jankauskienė.