Vilniaus kolegija priima didžiausio ir sėkmingiausio praktinio verslumo ugdymo tinklo narius

2023-05-17

Gegužės 15 dieną 28 dalyviai iš Vokietijos, Liuksemburgo, Brazilijos, Šveicarijos, Danijos, Pietų Korėjos, Ispanijos, Slovakijos, Čekijos, Švedijos, Austrijos, JAV, Olandijos, Portugalijos, Kanados ir Lietuvos susirinko į Vilnių dalyvauti 60-ajame PEN Worldwide asociacijos (Vokietija) narių susitikime, kuris vyksta 2 kartus per metus. Vilniaus kolegijos „Simulith“ centras jau antrą kartą Vilniuje organizuoja tokį susitikimą, kuris pastarąjį kartą vyko 2015 metais.  „Simulith“ centras PEN Worldwide asociacijos narys yra nuo 1999 m.

PEN Worldwide yra didžiausias ir sėkmingiausias praktinio verslumo ugdymo tinklas, nes:

PEN Worldwide yra nepelno siekianti organizacija, įkurta 1997 metais, kurios misija yra remti, koordinuoti ir plėtoti paslaugas, didinant veiklos, vykdomos jo narių nacionaliniuose tinkluose, vertę, skatinti ir stiprinti mokymosi imitacinėje aplinkoje modelį, remti jaunų žmonių ir suaugusiųjų profesinį mokymą ir tolesnį mokymą imitacinėse bendrovėse.

PEN Worldwide nariai yra įvairių pasaulio šalių centriniai biurai, remiami ir (arba) veikiantys švietimo įstaigose, pramonės ir prekybos rūmuose, universitetuose ir kolegijose ar nacionalinėse švietimo ir darbo ministerijose.

Visus atvykusius į 60-ąjį PEN Worldwide asociacijos susitikimą pasveikino Kolegijos direktoriaus pavaduotoja mokslui ir partnerystei dr. Nijolė Zinkevičienė, „Simulith“ centro vadovė Rima Bačiulytė, PEN Worldwide Koordinacinio centro vadovas Scott Mitchell, PEN Worldwide asociacijos prezidentas Paw Hoff Jorgensen.

Susitikimo metu suplanuotos intensyvios veiklos: pasitarimai, pristatymai, darbo sesijos, pasidalijimas patirtimi ir naujienomis, balsavimai. Užsienio svečiams parengta įdomi kultūrinė programa: ekskursija pėsčiomis po Vilniaus senamiestį su legendų, mitų bei kitų įdomybių pasakojimu apie 700 metų gimtadienį švenčiančią sostinę ir ekskursija į Lukiškių kalėjimą.

Gegužės 17 d. PEN Worldwide Valdybos komiteto nariai aplankys VIKO Ekonomikos fakultete veikiančias imitacines bendroves – VIKO Bankas ir VIKO Drauda.