Vilniaus kolegija šių metų rugsėjo 4 d. pradėjo įgyvendinti projektą „Naujų erdvių fiziniam aktyvumui Vilniaus kolegijoje sukūrimas“ bendrai finansuojamą valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Projekto trukmė – 21 mėn.

Projektu siekiama skatinti Vilniaus miesto aukštųjų mokyklų bendruomenių, senjorų ir vietos bendruomenių narių fizinį aktyvumą ir jų sąmoningumą, sudarant sąlygas sportuoti šiuolaikišku sporto inventoriumi ir įranga aprūpintose Kolegijos sporto erdvėse. Projekto tikslinės grupės – Kolegijos studentai ir darbuotojai, Vilniaus miesto aukštųjų mokyklų studentai, vietos bendruomenių atstovai, senjorai, kitų švietimo institucijų mokiniai nuo 18 m.

„Šis projektas – puiki proga mūsų studentams ir dėstytojams imti aktyviau judėti, pagerinti savo fizinę būklę ar siekti aukštesnių asmeninių laimėjimų. Juolab, nauja, moderni sporto įranga tikrai motyvuos savo sveikatai, prasmingam laisvalaikiui skirti daugiau laiko. Svarbu, kad į šią veiklą galėsime įtraukti ir kaimynus – šalia Kolegijos gyvenančių bendruomenių narius, kuriems ne tik rengsime specializuotas treniruotes, bet ir su jais artimiau susipažinsime“, – sako projekto vadovas Andrius Guoba.

Tyrimų rezultatai rodo, kad Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų prastėjanti sveikata iš dalies susijusi su mažu fiziniu aktyvumu, nepakankamai sąmoningu asmens požiūriu į fizinę veiklą. Projekto metu Kolegijoje bus įrengtos dvi treniruoklių salės (Didlaukio g. 49 ir Studentų g. 39A) ir lauko treniruoklių aikštelė (Didlaukio g. 49), parengtos fizinio aktyvumo veiklų (treniruočių) programos atsižvelgiant į sportuojančiųjų amžių, fizinį pajėgumą ir treniruočių intensyvumą. Vadovaujantis parengtomis programomis projekto dalyviai galės savarankiškai treniruotis Vilniaus kolegijos treniruoklių salėse ar lauko treniruoklių komplekse (projekto įgyvendinimo metu nemokamai). Pradedantiems sportuoti bus organizuojamos įvadinės grupinės treniruotės. Kolegijos lektoriai ir Sporto centro treneriai projekto įgyvendinimo laikotarpiu organizuos praktinius fizinio aktyvumo seminarus.

Tikimasi, kad patrauklios ir šiuolaikiškai įrengtos Vilniaus kolegijos treniruoklių salės, patogus jų darbo laikas, profesionalių sporto trenerių konsultacijos taps vienu iš motyvuojančių veiksnių pradėti reguliariai dalyvauti fizinio aktyvumo veiklose. Didžiulis dėmesys bus skiriamas tam, kad asmenys išsiugdytų poreikį reguliariai dalyvauti fizinio aktyvumo veiklose.