Vilniaus kolegija – nacionalinių reitingų lyderė!

2022-05-11

Žurnalas „Reitingai“ paskelbė, kad Vilniaus kolegija ir vėl pirmauja valstybinių kolegijų reitinge. Pagal 2022 metų duomenis, Vilniaus kolegijos bendra visų rodiklių suma siekia 74,53 taško iš 100 galimų.

Gegužės 11 dieną žurnalo „Reitingai“ organizuotoje spaudos konferencijoje oficialiai buvo pranešta, kad šiais metais tarp visų Lietuvos kolegijų pirmauja Vilniaus kolegija. Konkurentus kolegija aplenkė pagal šiuos vertinimo kriterijus: alumnų kuriama pridėtinė vertė ir darbdavių vertinimas (33,02 taško iš 35) bei kolegijos akademinis personalas ir studijų bazės gerovė (12,18 taško iš 15).

Taip pat aukštą poziciją Vilniaus kolegija išlaiko studentų ir studijų kokybės vertinime (22,55 taško iš 35).  Čia buvo vertinama, kiek gabiausių abiturientų, t.y. tų, kurie valstybinius brandos egzaminus išlaikė balais nuo 86 iki 100, pasirinko konkrečią kolegiją, šiuo atveju – Vilniaus kolegiją.

Sudarinėjant kolegijų reitingą aukštosios mokyklos vertinamos pagal tam tikrus rodiklius bei kriterijus. Vertinamas kolegijų akademinis personalas ir studijų bazės gerovė bei studentų požiūris į kolegiją, atsižvelgiama į darbdavių nuomonę ir alumnų kuriamą pridėtinę vertę. Analizuojami LAMA BPO duomenys ir žiūrima kiek į kolegiją buvo priimta pačių geriausių studentų, vertinamas ir kolegijų konkuravimas tarptautinėje studijų erdvėje.