Vilniaus katedroje nuskambėjo advento koncertas „Po bažnyčios skliautais“

2023-12-08

Gruodžio 6 dieną Vilniaus katedroje nuskambėjo advento koncertas „Po bažnyčios skliautais“. Šią dieną minima Šv. Mikalojaus, antrojo Vilniaus arkivyskupijos globėjo, diena. Šventinis koncertas – tai ypatinga garbė Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Scenos meno katedros studentams, absolventams ir dėstytojams atstovauti Vilniaus kolegijai. Žvarbų gruodžio vakarą į Vilniaus katedrą gausiai susirinko Vilniaus kolegijos bendruomenė, darbuotojų ir studentų artimieji, draugai ir parapijiečiai.

Pasibaigus šventoms Mišioms po Katedros skliautais skambėjo gražiausios advento giesmės, kurias atliko Muzikinio teatro studijų programos studentai, pianistai Nijolė Baranauskaitė – Matukonienė ir Paulius Zdanavičius, birbynininkas Egidijus Ališauskas, kanklininkė Viktorija Gečaitė, saksofonininkas Tomas Botyrius bei vargonininkas Rimvydas Mitkus. Ypatingai džiaugiamės, kad ir Muzikinio teatro studijų programos absolventai – Miglė Pivoriūnaitė, Jorigė Augustinaitė, Vaiva Kalinauskaitė, Tomas Alenčikas, Lukas Bartaška ir Arminas Griesius su dideliu entuziazmu įsitraukė į koncertinę programą. Dvasingas sielovadininkės ir rašytojos Elvyros Kučinskaitės mintis skaitė aktorė, Scenos meno katedros dėstytoja Jūratė Vilūnaitė.

Neatsiejama koncertų „Po bažnyčios skliautais“ dalis – vizualioji pusė. Šio vakaro ypatingą atmosferą sukūrė originalus meninis apšvietimas, sustiprinęs atliekamų kūrinių dvasią bei advento nuotaiką. Idėjos autorė Scenos meno katedros docentė Dalia Babilaitė-Abarė. Solistus koncertui paruošė dėstytojai Egle Juozapaitiene, Dalia Babilaitė-Abarė ir Povilas Butkus.

Nuoširdžiai džiaugiamės, kad muzikinis projektas jau yra tapęs kasmetine tradicija, visus susirinkusiuosius džiuginančia kerinčios muzikos bei šviesų harmonija. Už įsimintiną vakarą dėkojame koncerto organizatoriams ir dalyviams!

📸Norvilė Iljeitytė