VIKO MTF kviečia užauginti kultūrą – ąžuolo stiprumo 

2022-05-31

2022 m. gegužės 27 d. į Vilnių iš įvairių Lietuvos vietovių susirinko Kultūrinės veiklos  vadybos studijų programos sesijinių studijų pirmo kurso studentai, kurių idėja ir tikslas – pasodinti ąžuolą Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto kiemelyje ir taip prisidėti prie tvarios Lietuvos kūrimo. 

Renginys netgi pranoko visų lūkesčius: Darnaus valdymo paskaitų metu aptartas socialinės atsakomybės projektas išsiplėtė – pasodinome net tris ąžuolus, visiems trejiems metams į priekį įsipareigodami savo veikla sustiprinti Lietuvos kultūrą. Planai, didesni nei ąžuolo vainikas, planuojama fakulteto kiemelyje įkurdinti „knygų namelį“ bei plėsti žalią kultūros oazę. Šią idėją kartu su studentais aptarė docentė  dr. Inga Kepalienė. 

„Svarbiausias ir labiausiai gerbiamas medis Lietuvoje visais laikais buvo ąžuolas. Ąžuolas nuo seno Lietuvoje laikomas šventu medžiu-paminklu, stiprumo ir tvirtumo simboliu bei visų kartų buvo pagarbiai saugomas“, – sakė Jonas Staselis, asociacijos „Ąžuolas – Lietuvos medis“ ambasadorius, Kultūrinės veiklos vadybos studijų programos studentas.  

Kad ąžuoliukams būtų jauku ir saugu augti, studentai ir renginio svečiai pritariant vaidilos Gedimino Žilio kankliavimui, niūniavo lopšines, siuntė palinkėjimus ir dalinosi užplūdusiomis geromis emocijomis.  

Šventine nuotaika ir mintimis pasidalino MTF dekanė Birutė Žygaitienė. Liedama ąžuoliuką ji pasidžiaugė, kad projekto idėja ,,Užauginkime kultūrą – ąžuolo stiprumo“ labai gražiai įsilieja į Vilniaus Kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto viziją, tad džiaugsmas už studentų iniciatyvą dar didesnis ir svaresnis. Dekanė apdovanojo renginio dalyvius VIKO dovanėlėmis, o studentai pakvietė svečius pasivaišinti projekto partnerių UAB ,,Biržų duona“, ,,Biržų arbatinė“ vaišėmis bei paragauti naminės UAB „Dundulio“ giros, verdamos pagal senuosius tradicinius receptus. 

Padėkime išsaugoti ir užauginti VIKO MTF ąžuoliukus – mūsų tradicijų ir kultūros simbolius, tikėkime, kad ąžuolai suteiks impulsą kiemeliui plėstis ir taps nauja studentų lankoma vieta, kurioje bus įgyvendinta daug puikių kultūros iniciatyvų.