Nuo rugpjūčio 31 dienos iki rugsėjo 11 dienos Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Veterinarinės medicinos katedros patalpose jau devintus metus vykdoma Vilniaus apskrities benamių gyvūnų nemokamos sterilizacijos akcija pagal ,,Bridge“ projektą (Bridge training project), finansuojamą Austrijoje įsteigto ir visame pasaulyje aktyviai veikiančio tarptautinio gyvūnų apsaugos fondo ,,Vier Pfoten”. Projektas vyko bendradarbiaujant tarptautiniam gyvūnų apsaugos fondui ,,Vier Pfoten”, gyvūnų globos organizacijai ,,Lesė“, Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakultetui, Vilniaus miesto savivaldybei, Labdaros ir paramos fondui ,,Gyvūnų gerovės fondas“ bei vadovaujant Austrijos ambasadoriaus dr. Helmuto Kollerio žmonai Gudrun Koller. Akcijos metu veterinarijos gydytojams talkino Veterinarinės medicinos katedros studentai.

Būsimi veterinarijos felčeriai turėjo puikią galimybę ne tik stebėti profesionaliai dirbančius veterinarijos gydytojus ir felčerius, bet ir patys jiems asistuoti operacijų metu, sterilizuotas kates ir šunis žymėti sutartiniu ženklu (nukerpant gyvūno kairės ausies galiuką), juos vakcinuoti bei gydyti nuo parazitų. Studentai įgijo daug praktinių įgūdžių dirbdami kartu su svečiais iš Rumunijos, kurie noriai dalinosi savo patirtimi, vedė mokymus ir suteikė daug naudingų patarimų. Studentai turėjo unikalią galimybę pagilinti profesinei veiklai reikalingas teorines žinias, tobulinti savo praktinius įgūdžius bei meistriškumą. Per visą akcijos laikotarpį buvo išoperuota daugiau kaip 200 gyvūnų.

Benamių gyvūnų nemokamos sterilizacijos akcijos Agrotechnologijų fakulteto Veterinarinės medicinos katedroje organizuojamos nebe pirmus metus. Džiaugiamės, kad galime prisidėti prie benamių gyvūnų populiacijos mažinimo Vilniaus apskrityje bei tikimės tolimesnio bendradarbiavimo su gyvūnų globos ir apsaugos organizacijomis.

Reportažas apie benamių gyvūnų nemokamos sterilizacijos akciją:

Penki TV: http://www.penki.lt/lt/Sterilizacija—humaniskas-budas-sumazinti-beglobiu-gyvunu skaiciu.video? id=262883

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=6dBopEJksQ8

Veterinarinės medicinos katedra