2016 m. kovo 14-16 dienomis šešiolika Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto Bankininkystės, Buhalterinės apskaitos, Finansų ir Verslo ekonomikos studijų programų studentų ir šeši fakulteto dėstytojai – Gitana Mečėjienė, Jolita Naujalienė, Dalia Prūsaitienė, Laima Steiblienė, Romualda Urniežienė, Sigita Valentukevičienė – dirbo tarptautiniame Europos Komisijos finansuojamame verslumo ugdymo projekte „Enterprise+ Innovation potencial meets experience“ (Enterprise+ Inovatyvaus potencialo ir patirties sinergija).

Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų administruojamas Enterprise+ projektas parengtas bendradarbiaujant su Rūro universiteto Užimtumo mokslų institutu Bochume (Vokietija). Projektas skirtas jaunimo verslumo skatinimui. Jis vykdomas penkiose ES šalyse: Bulgarijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Lietuvoje bei Vengrijoje. Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultetas yra  vienas projekto partnerių Lietuvoje.

Projekto metu, panaudojant specialias metodikas, dalyviams suteikiama galimybė sužinoti, kas yra verslumas (mąstymas ir elgesys) ir išbandyti save įvairiose situacijose. Verslumo analizės metu dalyviai turi pritaikyti atitinkamas dalykines žinias ir gebėjimus, kad patys savarankiškai galėtų priimti sprendimus. Tam naudojami situacijų žaidimai, pasiskirstymas vaidmenimis, projektinis darbas ir įmonių steigimo simuliacija. Studentai turėjo puikią progą pasitikrinti verslumo gebėjimus, sužinoti savo verslumo potencialą ir gauti asmenines verslumo ugdymo rekomendacijas. Projekte dalyvavę dėstytojai turėjo išskirtinę galimybę įsisavinti ir praktiškai taikyti verslumo gebėjimų potencialo nustatymo metodiką, sukurtą Eseno-Duisburgo universiteto ir jau išbandytą Vokietijoje.

Kitame etape projekto dalyviai dirbs verslo kūrybinėse dirbtuvėse. Komandinio darbo metu studentus konsultuos įvairių sričių verslo įmonių vadovai – mentoriai bei projekto partneriai iš Vokietijos. Verslo kūrimo simuliacinėse dirbtuvėse, bendradarbiaujant su patyrusiais verslininkais iš Lietuvos ir Vokietijos, studentai galės išbandyti verslo projektus nuo idėjos generavimo iki pristatymo būsimiems investuotojams.

Enterprise+ projektas – tai verslumo gebėjimų vertinimas, potencialo numatymas, nauja patirtis, praktiniai verslo kūrimo gebėjimai, naujos pažintys su kitų akademinių institucijų dėstytojais ir studentais, įvairių verslo sričių savininkais, vadovais ir darbuotojais. Enterprise+ projektas – tai galimybė įgyti drąsos įgyvendinti savo svajones!

Daugiau informacijos apie projektą: www.enterpriseplusproject.eu

Dalia Prūsaitienė, Ekonomikos katedros vedėja