Ukrainiečių kalbos Kolegijoje moko ukrainietė, dr. Mariia Pleskach

2022-05-27

Nuo šių metų balandžio mėn. Vilniaus kolegijoje vyksta ukrainiečių kalbos ir kultūros kursai, kuriuos veda dėstytoja iš Ukrainos, dr. Mariia Pleskach. Ukrainiečių kalbos pradmenų išmokti ir su šalies kultūra susipažinti panoro grupė Vilniaus kolegijos dėstytojų ir studentų.

Mokantis užsienio kalbos yra nepaprastai svarbu išgirsti gimtakalbio tartį, intonaciją ir apie šalies kultūrą iš pirmų lūpų. Tokia unikalia galimybe pasinaudoję kursų dalyviai iš dėstytojos Mariios sužinojo, kad šiuolaikinėje ukrainiečių kalboje yra maždaug 256 tūkstančiai žodžių ir, kad ukrainiečių bei baltarusių kalbos yra labiausiai panašios savo leksika. Ukrainiečių ir baltarusių kalbose yra 84 %  panašių bendrinės kalbos žodžių, tuo tarpu lyginant su lenkų –  70 % , su serbų kalba 68 % ir 62% su rusų kalba.  Ukrainiečių kalba yra viena seniausių kalbų turinti panašumų ir su lietuvių kalba. Vienas iš tokių panašumų yra: šauksmininko linksnis.  Daugelyje šiuolaikinių slavų kalbų gramatikose šauksmininkas kaip įprastas linksnis yra išnykęs, tačiau ukrainiečių kaip ir lietuvių kalbose jis egzistuoja!    

Kursų dalyviai, klausosi šiuo metu populiarių Ukrainos muzikos grupių dainų ir mokosi iš dėstytojos Mariios ne tik naujų žodžių ir patarlių, bet ir meilės savo gimtajai kalbai ir tikėjimo šalies pergale!       

Užsienio kalbų centro informacija