Tarptautiniame mados renginyje „Apkalbos 2022” Mados dizaino katedros studentai

2022-05-31

Kauno „Žalgirio“ arenos restorane „Sala“ gegužės 26 d. įvyko tarptautinis mados renginys „Apkalbos 2022“, kuriame buvo pristatyta net 17 drabužių kolekcijų jaunųjų dizainerių iš Lietuvos, Latvijos, Čekijos ir Ukrainos. Šis nekonkursinis, gilias tradicijas turintis renginys buvo organizuojamas jau dvidešimt trečius metus iš eilės bei suteikė progą jauniesiems dizaineriams pristatyti savo kūrybą viešai, o mados gerbėjams  –  apsvarstyti intriguojančias idėjas ir drąsų požiūrį į nusistovėjusį visuomenės požiūrį į madą. Šiemet daug dėmesio mados renginyje buvo skiriama tvarumui, sąmoningam mados vartojimui, natūralumui.

Mados renginyje „Apkalbos 2022“ buvo pristatytos ir dvi Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Mados dizaino studijų programos studenčių kolekcijos. Podiumu žygiavo mito temą nagrinėjančių Gintarės Taluntytės ir Renatos Medinytės (MD20 gr.) kolekcijos „Sirenos – tai mitas ar realybė?“ (lekt. Erika Gudienė) modeliai ir Kamilės Leonovič (MD19 gr.) kolekcija „Kiberpankų atgimimas“ (lekt. Jolita Raupelienė). Jaunosioms dizainerėms asistavo MD20 gr. ir MD21 gr. studentės, visą vakaro programą stebėjusios, jas nuoširdžiai palaikė bei džiaugėsi sėkmingais pasirodymais Mados dizaino katedros dėstytojos Gražina Skripkienė ir Rasa Laurinavičienė. Kartu su jaunaisiais kūrėjais savo kūrybą renginyje pristatė ir Mados dizaino katedros lektorė Rimantė Rimgailaitė. Gėlių simbolikos inspiruotą drabužių kolekciją „Gėlė – ne tik gėlė“ susirinkę svečiai priėmė gausiais aplodismentais, jai asistavo Įvaizdžio dizaino studijų programos studentės.

Pasak renginio organizatorių, šis renginys  siekia populiarinti mados kultūrą kaip meno formą bei skatinti jaunus, gabius ir talentingus mados dizainerius kurti, atsiskleisti bei padėti jiems surasti nišą tolesnei veiklai ir tobulėjimui. Džiaugiamės mūsų studentų drąsa ir kūrybinėmis interpretacijomis.