Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete kasmet organizuojami renginiai, skirti Tarptautinei buhalterio dienai paminėti bei Buhalterinės apskaitos studijų programai populiarinti. Šiais mokslo metais Buhalterinės apskaitos katedra šiuos renginius organizavo 2018 m. gegužės 8-15 d.  Pirmąją dieną studentai klausėsi paskaitos „Šimtmečio apskaitos istorija“, kurią vedė UAB „Elmoris“ vyr. buhalterio pavaduotoja ir Ekonomikos fakulteto lektorė Genė Achranovič. Buhalterio profesija laikoma viena seniausių pasaulyje, todėl šios paskaitos metu ir buvo papasakota apskaitos istorija nuo apskaitos atsiradimo iki dabartinių laikų. Tik atsiradus apskaitai, skaičiavimai buvo atliekami pirštais, vėliau atsirado skaičiavimo skaitliukai, kurių tikrasis pavadinimas yra abakai, skaičiavimo priemonės kaskart tobulėjo ir dabar yra naudojamos skaičiavimo mašinėlės. Renginio metu buvo kalbama apie vieną iš šiuolaikinės apskaitos pradininkų Fra Luca Bartolomeo de Paciolis, kuris yra vadinamas buhalterinės apskaitos tėvu. Renginio pabaigoje studentams buvo išdalinti Tarptautinei buhalterio dienai skirti, studentų kurti, lankstinukai.

2018 m. gegužės 10 d. buvo organizuota paskaita „Buhalteris šiandien“, ją vedė UAB „Citco Vilnius“ finansų vadovė Rita Skuodienė ir vyr. finansininkė bei Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto absolventė Kristina Alubauskienė. Pranešėjos kalbėjo kokios turėtų būti buhalterio savybės ir kokius darbus turi atlikti buhalteris. Vėliau buvo pristatyta UAB „Citco Vilnius“ įmonė, jos veikla, komandinio darbo svarba, taip pat studentai buvo paraginti mokytis anglų kalbą. Aktyviems studentams renginio metu buvo dalijami prizai. Po renginio studentai išėjo su šypsenomis, su dovanomis ir su motyvacija siekti daugiau! Po pietų studentai apsilankė Luminor banke.

2018 m. gegužės 15d. vyko paskaita „PVM sąskaitų–faktūrų skaitmeninimo ir duomenų įvedimo automatizavimo sprendimai“. Šia tema su studentais bendravo UAB „INFO-TEC“ paslaugų centro pardavimų vadovas Marius Ramanauskas. Pranešėjas pristatė ABBYY produktą. Tai programa, kuri yra skirta apdoroti dokumentus, juos atpažinti. Ši programa atpažįsta sąskaitas-faktūras, taip pat ji gali konvertuoti tekstą į reikalingą formatą ar pakeisti teksto kalbą į kitą, atpažįsta skenuotą ar fotografuotą tekstą. ABBY produktas taip pat gali surasti klaidas ir jas ištaisyti. Tai nėra buhalterio pakaitalas, tačiau pagreitina, efektyvina ir palengvina buhalterio ar verslininko, sąskaitų apdorojimo prasme, darbą.

Renginiai skirti Tarptautiniai buhalterio dienai paminėti studentams buvo naudingi ir įdomūs, jie gavo ne tik dovanų, bet ir pasisėmė žinių!