2021 metų kovo 1-5 dienomis Vilniaus kolegijoje įvyko 7-oji kasmetinė Tarptautinė dėstymo savaitė. Dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos pirmą kartą institucijos istorijoje Tarptautinė dėstymo savaitė vyko nuotoliniu būdu, internetinėje erdvėje. Nepaisant pakitusio renginio formato, renginys subūrė akademikus iš beveik dvidešimties skirtingų pasaulio šalių, suteikiant progą stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą ir papildyti Vilniaus kolegijos studentų studijas tarptautiškumo elementais.

Lektoriai ir kiti akademiniai darbuotojai iš Jungtinės Karalystės, Ispanijos, Prancūzijos, Turkijos, Austrijos, Lenkijos, Bangladešo, Belgijos, Čekijos, Estijos, Suomijos, Slovėnijos, Danijos, Bulgarijos, Airijos, Sakartvelo ir Šiaurės Makedonijos praleido pirmąją kovo savaitę dėstydami visuose septyniuose Vilniaus kolegijos fakultetuose.

Savo atsiliepimuose visi dalyviai akcentavo būtinybę tęsti tarptautinį bendradarbiavimą, nepaisant pasaulį ištikusios pandemijos, galimybę mokytis naujų dėstymo ir studijų formų. Docentė Ia Mosashvili iš Tarptautinės Kutaisio kompiuterinių mokslų universitetinės mokyklos Sakartvele savo patirtį apibūdino kaip galimybę pažinti tarptautinius studentus:

„Studentai yra studentai, nesvarbu kur dėstytum. Studentai iš (Vilniaus kolegijos) Elektronikos ir informatikos fakulteto yra smalsūs, atviri, jie žengia tinkamu keliu.“ – sakė docentė Ia Mosashvili interviu, skirtame Elektronikos ir informatikos fakulteto bendruomenei.

Nepaisant nuotolinio formato, renginio organizatoriai priėmė iššūkį perkelti tradicines renginio programos dalis į internetinę erdvę. Vietoje įprastų neformalių susitikimų svečiai buvo kviečiami į nuotolines ekskursijas, lietuvių kalbos ir kultūros, kulinarines paskaitas. Programoje taip pat vyko ir tradicinis tarptautinis vakaras – šįkart su Vilniaus kolegijos folklorinės muzikos ansamblio „Želmuo“ koncertu. Renginio aptarimas parodė, jog dauguma dalyvių prioritetą teiktų fiziniam mobilumui, tačiau džiaugėsi galimybe palaikyti tarpinstitucinius ryšius, taip pat įgyti naujų įgūdžių.

Kitas Vilniaus kolegijos Tarptautinių ryšių ir projektų tarnybos organizuojamas renginys – Tarptautinė personalo savaitė – vyks nuotoliniu būdu, gegužės 10-14 dienomis. Visi dalyviai registruotis kviečiami iki balandžio 15 dienos. Daugiau informacijos – renginio puslapyje.

 

Informaciją parengė: Tarptautinių ryšių ir projektų tarnyba