Sutarta dėl unikalių tarptautinių studentiškų robotikos projektų plėtros

2021-11-24

Kaskart siekiant aktualizuoti Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakultete vykdomas studijų programas, ieškoma savitų sprendimų. Dėl šios priežasties Elektronikos ir informatikos fakulteto dekanas, docentas dr. Romanas Tumasonis bei Elektronikos ir kompiuterių inžinerijos katedros vedėjas, lektorius Paulius Šakalys susitiko su Poltavos ekonomikos ir prekybos universiteto (Poltava University of Economics and Trade; Ukraine) rektoriumi Aleksėjumi Nestulya (Олексій Нестуля) bei Universiteto prorektoriumi Jurijumi Matvienko (Yuriy Matvìênko) ir sutarė dėl unikalių tarptautinių robotikos projektų, kuriuos su dėstytojų-kuratorių pagalba plėtotų Poltavos ekonomikos ir prekybos universiteto bei Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakulteto studentai.

Produktyviose darbinėse sesijose Fakulteto atstovai dalinosi gerąja patirtimi inicijuojant bei vykdant studentų pritraukimo kampanijas. Su dideliu susidomėjimu Fakulteto atstovai apžiūrėjo Poltavos ekonomikos ir prekybos universiteto naujai įkurtas robotikos laboratorijas.

Išvykos metu įvyko vizitas Poltavos miesto atviros prieigos (STEAM) centre, kuriame skirtingų amžiaus grupių žmonėms sukurta galimybė pažinti robotikos mokslą. Šio centro vadovė Julija Matvienko (Julia Matvìênko) pademonstravo Centre naudojamą įrangą, atskleidė darbo ypatumus ugdant skirtingo amžiaus žmones bei pristatė įgyvendintus auklėtinių robotikos sumanymus.

Džiaugiamės kolegų iš Ukrainos pasiryžimu šviesti visuomenę robotikos tema bei tikimės ilgalaikio ir našaus bendradarbiavimo su Poltavos ekonomikos ir prekybos universitetu.