7 iš 10-ies moksleivių specialybę renkasi nesąmoningai ir netikslingai, o kas ketvirto iš jų sprendimą lemia nemokama studijų vieta. Tačiau karjeroje klaidų nebūna – būna tik geri ir puikūs sprendimai, o visa kita keičiasi. Norintieji pasirinkti geriausiai, lyderių patarimų ieškos spalio 14 dieną „Studfeste“, Siemens Arenoje.

„Karjeroje klaidų nėra. Bet kokia, net ir bloga, patirtis yra bagažas. Reikia nebijoti, planuoti, stengtis tai įgyvendinti, o jei nepavyksta – bandyti iš naujo“, – įsitikinęs vienas iš „Studfesto“ pranešėjų Saulius Urbonavičius–Samas.

Kad pradiniai planai gali pakrypti visai kita vaga, papasakos Rimvydas Širvinskas–Makalius. Šis „Studfesto“ pranešėjas, pasirodo, kadaise svajojo tapti cirko direktoriumi ir rimtai to siekė: lankė cirko studiją, demonstravo triukus arenose ir vyko į gastroles. Būtent gastroliuodamas jis ir suprato, kad iš tiesų žavisi ne pasirodymais cirke, bet galimybėmis keliauti.„Triukus cirko arenose atlikdavau nuo pat mažų dienų, tačiau vėliau pajutau scenos baimę ir supratau, kad cirko pasirodymuose dalyvauju tik todėl, kad per gastroles keliauju! Taigi, mano aistra keliauti užgožė visas kitas aistras“, – ne visiems žinomą istoriją prisimena R. Širvinskas–Makalius.

Makaliaus sėkmės istorija prasidėjo nuo idėjos, kurią jis sukūrė būdamas vos aštuoniolikos, tačiau tada nedaugelis ja tikėjo – beveik visi aplink jo sumanymui priešinosi. Šiandien R. Širvinskas vadovauja ne cirkui, bet savo verslo įmonei – kelionių agentūrai, kurioje dirba daugiau kaip 30 darbuotojų. Makalius.lt, kadaise buvęs tik asmeninis tinklaraštis, dabar yra vienas lankomiausių kelionių portalų Lietuvoje. Taigi, Makalius su puikia komanda priešakyje šiandien skinasi kelią į lietuvių širdis ir visus moko pigiai keliauti.

Kad svajonei negali sutrukdyti jokie barjerai, „Studfesto“ dalyviams įrodys „virtuvės mitų griovėjas“, kulinarinio žurnalo „VMG“ vyriausiasis redaktorius Alfas Ivanauskas: „Dažnai jauni žmonės, rinkdamiesi profesiją, jaučia spaudimą iš juos supančių žmonių. Aš noriu parodyti praktinius triukus, kaip nepasiduoti kitų įtakai bei įveikti barjerus, su kuriais susiduriame, siekdami savo svajonės.“

Kaip kurti karjerą, ką daryti dabar, kad ateityje aplankytų sėkmė, kaip pasirinkti studijas, ar apskritai jas rinktis, taip pat į daugelį kitų klausimų moksleiviams atsakyti padės sėkmingi profesionalai – aktorius ir prodiuseris Mindaugas Papinigis, agentūros „Gaumina“ vadovas Darius Bagdžiūnas, karjeros konsultantas, „Kalba.lt“ vadovas Rytis Jurkėnas, Socialinių mokslų kolegijos įkūrėja ir direktorė Gabija Skučaitė, „Tele2“ generalinis direktorius Petras Masiulis, Lietuvos edukologijos universiteto Filosofijos katedros vedėjas, poetas doc. dr. Liutauras Degėsys, „Kaukių akademijos“ direktorė Jekaterina Zibireva, „Maxima LT“ Marketingo departamento vadovė Kristina Mažeikytė ir kt.

„Studfestas“ – didžiausia vienos dienos konferencija–festivalis apie studijas ir karjerą, kurioje moksleiviai susitinka su skirtingų sričių ekspertais, aukštųjų mokyklų atstovais. 2015 m. į pirmąjį „Studfestą“ Vilnuje, Siemens Arenoje,,  susirinko 3,5 tūkst. vyresniųjų klasių moksleivių.

Daugiau informacijos: Aistė Dzikaitė, +370 655 42 779