D.U.K. apie bendrabučius

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI APIE BENDRABUČIUS

Kaip rezervuoti vietą bendrabutyje?

Įstojusiems į Vilniaus kolegiją studentams, kurie gyvena ne Vilniuje, suteikiama galimybė apsigyventi bendrabučiuose. Reikia užpildyti prašymą skirti vietą bendrabutyje, sumokėti 100 Eur avansą į Vilniaus kolegijos sąskaitą. Gavėjas – Vilniaus kolegija, įmokos kodas – 2001, įmokos pavadinimas – studentams už bendrabutį, mokėtojas – įrašyti pirmakursio vardą ir pavardę, asmens kodą; jei už įstojusįjį sumoka kitas asmuo, būtina mokėjimo paskirtyje nurodyti pirmakursio vardą, pavardę, asmens kodą). Studentai, norintys gauti vietą bendrabutyje pasibaigus priėmimui, turi kreiptis į bendrabučio vedėją arba bendrabučių valdytoją, galima kreiptis ir el. p. bendrabuciai@viko.lt.

Esu pirmo kurso studentas (-ė). Kada galėsiu įsikelti į bendrabutį?

I kurso studentams aktuali informacija: Informacija apie bendrabučius stojantiesiems – VIKO

Noriu gyventi kitame kambaryje ar kitame bendrabutyje, į ką turiu kreiptis?

Studentas norėdamas persikelti į kitą kambarį ar bendrabutį privalo kreiptis į bendrabučių valdytoją arba bendrabučio vedėją.

Norime gyventi triviečiame kambaryje dviese (arba dviviečiame vienas), į ką kreiptis?

Galimybė studentams gyventi dviese triviečiame arba studentui – vienam dviviečiame kambaryje suteikiama tik visiškai patenkinus visų norinčių bendrabutyje gyventi studentų poreikius. Pirmumo teisė suteikiama baigiamojo kurso studentams. Prašymas teikiamas bendrabučio vedėjui.

Ar galiu gyventi viename kambaryje su draugu (-e) poroje? Ar yra kambarių, skirtų studentų šeimoms?

Bendrabučio kambaryje gali gyventi tik studentų šeimos, įregistravusios santuoką. Skirtingų lyčių poros ir tos pačios lyties poros viename kambaryje neapgyvendinamos.

Ar yra bendrabutis, kuriame gali gyventi šeimos?

Nėra, tačiau bendrabutyje gali būti apgyvendinamos studentų šeimos, pateikusios santuokos įregistravimo liudijimą. Kambarys skiriamas mokslo metų laikotarpiui. Prašymai dėl šeimos kambario skyrimo pateikiami bendrabučių valdytojui.

Ar galiu apsigyventi bendrabutyje, jei esu kitos mokymo įstaigos studentas?

Bendrabučiuose gali būti apgyvendinami ir kitų aukštųjų mokyklų studentai (mokymo įstaigų mokiniai). Vietos jiems paskiriamos pagal galimybes ir tik visiškai patenkinus VK studentų poreikius. Norėdami apsigyventi kitų aukštųjų mokyklų studentai turi kreiptis tiesiogiai į bendrabučių vedėjus arba rašyti el. p. bendrabuciai@viko.lt.

Kokie baldai yra bendrabučio kambaryje?

Visuose bendrabučių kambariuose yra lovos, stalai, kėdės, spintelės ir drabužių spintos.

Kokios buitinės technikos negalima atsivežti į bendrabutį?

Negalima turėti maisto ruošimo el. įrenginių (el. virdulių, mikrobangų krosnelių, el. kepsninių ir kt.) ir el. šildytuvų. Leidžiama turėti šaldytuvus.

Ar yra internetas kambariuose? Ar reikia už jį papildomai mokėti?

Taip, yra. Papildomai mokėti nereikia.

Ar yra kambariuose indų, puodų, keptuvių ir kt.?

Ne, nėra.

Ar yra bendrabutyje valgykla?

Ne, valgyklos nėra, tačiau yra virtuvės, kuriose galima gaminti maistą.

Kaip skirstomi bendrabučio kambariai pirmakursiams?

Kambarys paskiriamas atvykus į bendrabutį.  Gavusieji vietą bendrabutyje ir nepageidaujantys gyventi privalo apie tai pranešti tiesiogiai bendrabučio vedėjui arba el. p. bendrabuciai@viko.lt.

Esu išbrauktas iš studentų sąrašų, kiek laiko galiu gyventi bendrabutyje?

Asmuo, išbrauktas iš studentų sąrašų, privalo nedelsdamas išsikelti iš bendrabučio. Jei dėl tam tikrų priežasčių nori likti gyventi bendrabutyje, privalo pateikti prašymą bendrabučio vedėjui. Sprendimą priima bendrabučio vedėjas atsižvelgdamas į išbraukimo iš studentų sąrašų priežastis. Leidus gyventi bendrabutyje sudaroma kita sutartis ir keičiasi nuomos mokestis.

Esu pašalintas iš bendrabučio gyventojų sąrašų, kiek laiko galiu gyventi bendrabutyje?

Gali būti leista gyventi bendrabutyje iki 5 parų, atsižvelgiant į išbraukimo iš bendrabučio gyventojų sąrašų priežastis. Sprendimą priima bendrabučio vedėjas.

Mano kaimynai triukšmauja, ką daryti?

Jei jūsų kaimynai triukšmauja,  prašome imtis šių veiksmų: draugiškai paprašykite, kad netriukšmautų, informuokite bendrabučio administraciją arba budėtoją.

Sugedo bendrabučio inventorius, ką turiu daryti?

Jei susiduriate su tam tikrais bendrabučių inventoriaus gedimais, prašome juos registruoti gedimų registracijos žurnale. Registruojant gedimą būtina nurodyti tikslią vietą ir gedimo pobūdį.

Mokesčiai

Kur galiu rasti informaciją apie bendrabučio nuomos mokestį?

Informacija apie bendrabučio nuomos mokestį pateikiama www.viko.lt (APGYVENDINIMAS), taip pat kiekvieno bendrabučio skelbimų lentoje.

Kokiu būdu galiu sumokėti už bendrabučio vietos nuomą ir iki kada tai turiu padaryti?

Bendrabučio mokestį studentai privalo sumokėti iki einamojo mėnesio 10-os dienos. Tai padaryti gali naudodamiesi tiesiogine nuoroda, asmenine elektronine bankininkyste arba banke. Mokėjimo duomenys pateikiami mokėjimo kvite.

Ar gali bendrabučio mokestį sumokėti kitas asmuo?

Taip, gali. Jei Jūsų mokestį už bendrabutį sumoka kitas asmuo, mokėjimo paskirtyje būtina nurodyti studento, už kurį yra atliekamas mokėjimas, vardą, pavardę ir  asmens kodą.

Kam gali būti sumažintas bendrabučio mokestis?

VK studentams, kurie yra visiški našlaičiai, gali būti iki 50 % sumažintas mokestis už bendrabutį. Reikia kreiptis į bendrabučio vedėją arba bendrabučių valdytoją, pateikti prašymą, mirties liudijimų kopijas, teismo nutarimą dėl globos / rūpybos suteikimo.