Rugsėjo 21–23 dienomis Reikjavike (Islandija) vyko Europos aukštųjų kineziterapijos mokyklų tinklo (ENPHE) ataskaitinė – rinkiminė konferencija. Konferencijoje dalyvavo Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Reabilitacijos katedros vedėja, ENPHE koordinatorė Lietuvai dr. Milda Žukauskienė.

Konferencijoje taip pat dalyvavo kolegos ir kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Lietuvos sporto universiteto, Klaipėdos universiteto, studentas iš Kauno kolegijos.

Pagrindiniai konferencijos pranešėjai – prof. Elizabeth Dean (Britų Kolumbijos universitetas, Vancuveris, Kanada) pristatė pranešimą „Į sveikatą orientuotų kompetencijų integravimas į privalomąją kineziterapijos studijų programą: loginis, procesinis ir patirtimi grindžiamas minimalus standartas“; prof. Lynn Snyder-Mackler (Delavero universitetas, Niuarkas, JAV) – „Not Eureka Redux“.

Kaip jau įprasta, konferencijos dalyviai patirtimi dalinosi ir diskutavo darbo grupėse, kurią kiekvienas galėjo pasirinkti pagal savo interesus. Buvo diskutuojama kineziterapijos mokslinių tyrimų, praktinių kineziterapijos reikalų, mokymo(-si) skatinimo, tarptautiškumo, praktine patirtimi grindžiamo mokymo srityse. Studentų grupės (ISB – interantional student body) nariai taip pat galėjo rinktis bet kurią iš anksčiau minėtų grupių.

Jau ne pirmą kartą mokslinių tyrimų grupė organizuoja geriausių bakalauro ir magistro darbų tezių rinkimus ir apdovanojimus. Šiemet komisijos vertinimui buvo pateikti 14 bakalauro ir 5 magistro darbai. Kiekvienoje grupėje buvo atrinkti ir apdovanojimams nominuoti 5 geriausi darbai. Džiugu, kad į geriausių bakalauro darbų penketuką pateko ir 2017 metų Vilniaus kolegijos „Kineziterapijos“ studijų programos absolventės Gretos Žaldokaitės profesinio bakalauro darbo pagrindu parengtos tezės ir pristatytas stendinis pranešimas „The reliability and usability of newly developed smartphone based application in the first rehabilitation phase after shoulder replacement“ (vadovė dr. Milda Žukauskienė). Sveikiname ir didžiuojamės Greta!

Konferencijos metu vykusios Generalinės asamblėjos metu organizuoti rinkimai į ENPHE vykdomąją tarybą. Balsuoti rinkimuose turi teisę tik kiekvienos šalies koordinatorius, todėl jo dalyvavimas labai svarbus. Į tris laisvas tarybos narių vietas pretendavo 5 kandidatai. Į ENPHE tarybą buvo išrinkti nauji nariai – Joost van Wijchen (Nyderlandai), Jasmin Pekaric (Nyderlandai) ir Maija Kangasperko (Suomija).

Uždarymo ceremonijos metu buvo padėkota konferencijos organizatoriams ir dalyviams. Kitas ENPHE seminaras vyks 2018 m. balandžio 12–14 d. Roskildėje (Danija), o konferencija – rugsėjo 20–22 d. Paryžiuje (Prancūzija).

Dr. Milda Žukauskienė,
SPF Reabilitacijos katedros vedėja