SPF lektorė Jurgita Stankūnienė – Švedijos karalienės Silvijos slaugos apdovanojimų  finale!

2022-12-16

Trečius metus Lietuvoje organizuojami Švedijos karalienės Silvijos slaugos apdovanojimai. Šie Švedijos karalienės įsteigti tarptautiniai apdovanojimai – tai galimybė slaugytojams pateikti savo idėjas, būti išgirstiems ir laimėti solidžias dovanas.

Sveikiname Jurgitą Stankūnienę, Sveikatos priežiūros fakulteto Slaugos katedros vedėją, lektorę, slaugytoją, patekusią į šių metų Švedijos karalienės Silvijos slaugos apdovanojimo finalą!

Jurgitos pristatyta idėja – daugiafunkcis gamtos šviestuvas, kuris kaip gyvas terapinis paveikslas padėtų senyvo amžiaus judėjimo negalią turintiems žmonėms pajausti gamtos ciklus ir tuo pačiu vizualiai puoštų aplinką. Tai paveikslo dydžio ant sienos montuojamas šviestuvas, kurio stiprumas reguliuojasi pagal žmogaus bioritmus, jame būtų įmontuotas laikrodis, termometras, rodantis aplinkos ir lauko temperatūrą, vaizdo įrašas, reaguojantis į lauko temperatūrą ir rodantis atitinkančius vaizdus, pvz., kai lauke sninga, šviestuvas rodo krintantį sniegą.

Šių metų konkurso finale – šešios idėjos ir jų autorės. Gruodžio 23 d. bus skelbiama nugalėtoja. Idėjos – nugalėtojos autorei atiteks 6000 eurų piniginis prizas, kurį įsteigė „Addere Care“ slaugos namai, individualiai pritaikyta stažuotė Lietuvoje arba užsienyje bei Švedijos karalienės Silvijos priėmimas karališkuosiuose rūmuose Stokholme ir asmeninė padėka.  

Karalienės Silvios slaugos apdovanojimus (angl.Queen Silvia Nursing Award) Lietuvoje trečius metus iš eilės organizuoja Trakuose įsikūrusi slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninė „Addere Care“, besivadovaujanti skandinaviška slaugos filosofija, kartu su Švedijos Karalystės ambasada Vilniuje. 

Projekte taip pat dalyvauja ir savo šalyse prizus laimi Švedijos, Suomijos, Lenkijos, Vokietijos, Brazilijos ir JAV slaugytojai. 

Linkime Jurgitai ir jos idėjai sėkmės!