Liepos 4 d. 22.00 val. Kalnų parke vyks Lietuvos šimtmečio dainų šventės Ansamblių vakaras „Tėvyne mūsų“. Jame dalyvaus ir Vilniaus kolegijos tautinių šokių ir dainų ansamblis „Voruta“.

Ansamblių vakaro teatralizuotas koncertas atspindės mūsų valstybės pamato kertinius dalykus – tapatybę, šeimą, darbštumą ir meilę Tėvynei.

Vakaro programa sudaryta iš keturių dalių – „Mūsų protėviai. Gentys“, „Šeima“, „Darbas – duona kasdieninė“, „Už Tėvynės laisvę“, taip pat įeina prologas ir finalas. Šventinę programą atliks apie keturis tūkstančius koncerto dalyvių – dainų ir šokių ansambliai, liaudies instrumentų ansambliai bei orkestrai, liaudiškos muzikos kapelos, folkloro dainininkai ir solistai instrumentalistai.

Beje, neseniai ansamblis „Voruta“ grįžo iš įspūdingos, jau daugiau kaip pusšimtį metų skaičiuojančios Baltijos šalių studentų dainų ir šokių šventės GAUDEAMUS XVIII. Šiemet didingas renginys vyko Tartu mieste, Estijoje. Šventė prasidėjo įspūdingu atidarymu – festivalio ugnies įžiebimu ir dalyvių eisena su deglais į Vadabuse.  Festivalio atidarymo ceremonija Vabaduse Puiestee ir Emajõgi pakrantėse  prasidėjo fejerverkais ir  galingu chorų ir simfoninio orkestro kūriniu Carl Orff „Carmina „.

Ansamblio „Voruta“ šokėjai, muzikantai, dainininkai dalyvavo dviejuose pasirodymuose – liaudiškos muzikos ansamblių koncerte Tartu Nacionaliniame muziejuje ir  šokių koncerte „Joninių nakties paslaptis“, Tamme stadione.

Atiduokime visą savo energiją, entuziazmą, savo širdis ir meilę tautiniam menui skleistis!