Judėjimas yra biologinis organizmo poreikis, be kurio normali žmogaus veikla sunkiai įmanoma. Fizinis aktyvumas – tai itin svarbus sveikos gyvensenos komponentas, darantis didžiulę įtaką žmogaus psichologinei, socialinei bei ekonominei gerovei. Svarbu paminėti, jog nebūtina intensyviai sportuoti, jog pajustume teigiamą judėjimo naudą.
Vasario 10 d. įvyko nuotolinis seminaras „Pradedančiųjų sportuoti iššūkiai ir galimybės“, skirtas Vilniaus kolegijos studentams ir darbuotojams, Žvėryno ir Baltupių mikro rajonų bendruomenėms. Tai pirmoji paskaita iš spoto projekto  „Naujų erdvių fiziniam aktyvumui Vilniaus kolegijoje sukūrimas“ seminarų ciklo.
Renginio pradžioje projekto vadovė Ramūnė Motiejūnaitė pristatė šį projektą – nuveiktas ir būsimas veiklas. Sporto specialistas, sporto treneris Bronius Burneika su semianro dalyviais kalbėjo apie pagrindinę priežąsti, kodėl žmonės bijo pradėti sportuoti. Tai yra atsakomybė, kurios kaikurie bijo. Treneris kalbėjo apie savęs motyvavimą būti fiziškai aktyviais, nuo ko pradėti, koks turi būti krūvis, trukmė, treniruočių intervalai. B. Burneika kalbėjo apie teisingus pratimus, skirtus pradedantiesiems, kvėpavimą ir atsipalaidavimą.
Seminare dalyviai su pranešėju diskutavo apie antsvorį, motyvaciją sportuoti ir svarbiausia – nuo ko pradėti.
Vilniaus kolegija nuo 2020 m. rugsėjo 4 d. pradėjo įgyvendinti projektą „Naujų erdvių fiziniam aktyvumui Vilniaus kolegijoje sukūrimas“ bendrai finansuojamą valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Projektu siekiama skatinti Vilniaus miesto aukštųjų mokyklų bendruomenių, senjorų ir vietos bendruomenių narių fizinį aktyvumą ir jų sąmoningumą, sudarant sąlygas sportuoti šiuolaikišku sporto inventoriumi ir įranga aprūpintose Kolegijos sporto erdvėse. Šis projektas – puiki proga studentams ir dėstytojams imti aktyviau judėti, pagerinti savo fizinę būklę ar siekti aukštesnių asmeninių laimėjimų. Projektas tęsis iki kitų metų vidurio. Dėl karantino, pandeminės situacijos mūsų veikla juda lėčiau. Bet tikimės, kai tik vėl galėsime sportuoti, laisvai judėti, mūsų veiklos taip pat išjudės. Jau šį pavasarį atnaujinsime sporto sales, kur galėsite ir jūs sportuoti.
Tad seminaru „Pradedančiojo sportuoti iššūkiai ir galimybės“ buvo pradėtas projekto seminarų ciklas.