Gruodžio 13 d. surengta kasmetinė Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) konferencija „Kūno kultūra ikimokykliniame amžiuje“ sukvietusi daugiau nei 150 šalies pedagogų, siekiančių tobulėti ir dalintis patirtimi fizinio aktyvumo skatinimo srityje.

Šiemet sveikinimo žodį konferencijos atidaryme tarė Kauno miesto savivaldybės vyriausioji specialistė Audronė Bukmanaitė linkėdama asociacijai stiprių rankų ir sutelktumo darbui, kuris asociacijos narių dėka jau ketvirtus metus rengia reprezentatyvias veiklas ir respublikinius, didelio pasisekimo ir gausaus dalyvių skaičiaus sulaukiančių renginių masto. Konferencijos dalyvius pasveikino ir Audrius Daunoravičius, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro patarėjas.

Teorinėje dalyje savo įtaigiomis įžvalgomis ikimokyklinio ugdymo pedagogų auditoriją įkvėpė verslo pasaulio atstovus konsultuojantis lektorius Lauras Balaiša, supažindinęs dalyvius su įtaigaus bendravimo technikomis, kurios padeda tapti autoritetu vaikams ir tėvams. LSU pranešėja doc. dr. Rasa Kreivytė su komanda pristatė Erasmus+Sportas projektą „Sportas prieš smurtą ir atskirtį” (Sport against violence and exclusion) aktualia smurto ir atskirties tema, kviesdama konferencijos dalyvius prisijungti ir dalyvauti projektinėje veikloje.

Praktinę dalį aktyvino zumbos treniruotė, o kūrybiškumą atskleidė sudarytos konferencijos dalyvių komandos su geriausių Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų kūno kultūros ugdytojų penketuku, kuriame praktinę veiklą rengė ir Vilniaus kolegijos lektorė, trenerė Vilija Gerasimovičienė.

Ketvirtieji RIUKKPA veiklos metai išties ypatingi, nes žinia apie vykdomus projektus skamba jau ir Europoje, kai š.m. lapkričio 30 d. Taline vykusiuose tarptautiniuose sporto „Scult World Sport Volunteers movement Award“ apdovanojimuose už jungtinės Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir RIUKKPA komandos organizacinį indėlį bei gausų savanorių įsitraukimą pelnytas metų organizatoriaus apdovanojimas, už didžiausią Lietuvoje ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektą „Lietuvos Mažųjų Žaidynės“.

Jau 2019 m. sausio mėnesį aktyviausi ikimokyklinio ugdymo pedagogai sutelks savo profesionalumą bendro tikslo link – teikiant kūrybiškiausias idėjas teoriniame-praktiniame seminare projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės“ organizavimo ir teisėjavimo metodika“, o nuo 2019 m. vasario mėnesio startuos ir  Respublikos ikimokyklinio ugdymo įstaigų fizinį aktyvumą skatinantis projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“.

BŪKITE MŪSŲ SĖKMINGŲ VEIKLŲ DALIMI IR JUNKITĖS PRIE DIDŽIAUSIOS RIUKKPA komandos: http://riukkpa.lt

Daugiau nuotraukų iš konferencijos Facebook albume: https://bit.ly/2GobLyK

Parengė KKSC trenerė, PDF lektorė Vilija Gerasimovičienė