Profesionalaus muzikanto iš Danijos Kenneth Dahl Knudsen seminaras

2022-05-31

Gegužės 27-28 dienomis Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Ritminės muzikos katedroje lankėsi įžymus danų džiazo kontrabosininkas Kenneth Dahl Knudsen. Šis muzikantas – iškili asmenybė ne tik Šiaurės Jutlandijos, bet ir visos Danijos muzikos scenoje. Jis ne tik pasižymėjo ir yra gavęs įvairius apdovanojimus už savo talentą, bet ir atsiskleidžia kaip dėstytojas, perduodamas savo neįkainojamą patirtį studentams.

Kenneth Dahl Knudsen – patyręs muzikantas, danų džiazo kontrabosininkas, kompozitorius ir Aarhus/Aalborg Karališkosios muzikos akademijos Danijoje pedagogas. Šis profesionalus muzikantas yra grojęs visame pasaulyje, kaip grupės vadovas sukūręs KEMACA KINETIC projektą, Kenneth Dahl Knudsen orkestrą, „Pachamama“ ir „The Tété“ grupę, yra sukūręs kūrinių Olborgo simfoniniam orkestrui, Kopenhagos orkestrui, Tokijo „Brilliant Corners“, Tokijo „GetJazz Bigband“ bei savo dideliems ansambliams. Anot Kenneth, muzika – tarsi platybės, baltumas ir horizontai. Vieną akimirką melancholiška, liūdna. Kitą akimirką – sukelia stresą. Nuolat aktuali. Įsijautimas – neišvengiamas.

Nors pagrindinės Kenneth pastangos visada buvo sutelktos į savo, kaip muzikanto ir kompozitoriaus, karjeros kūrimą ir plėtrą, jis skiria laiko ir tyrimams (šiuo metu daugiausia dėmesio skiria mikro ritmams ir polipulsams) ir darbui su studentais – tiek boso, tiek verslumo srityse. Kenneth skaitė paskaitas Tokijuje, Paryžiuje, Beirute, Kite, Gvajakilyje, Agadire, Bankoke, Rygoje, Vilniuje, Katovicuose, Taline ir Romoje. Ritminės muzikos katedros studentai taip pat turėjo galimybę Kenneth Dahl Knudsen vizito metu išklausyti seminarą „Touring and Interplay”. Vizitą kuravęs Ritminės muzikos katedros vedėjas Pranas Kentra pabrėžia, kad kviestinių dėstytojų vizitai yra ne tik naudinga tarptautinė patirtis studentams, bet kartu ir praturtina jų mąstymą bei žinias. Studentai liko sužavėti dėstytojo kūrybos laisve, muzikalumu ir atlikimo technikomis.