Profesinis susitikimas Bratislavoje!

2023-10-04

Rugsėjo 27 – 30 dienomis Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Scenos meno katedros dėstytojos – Eglė Juozapaitienė, Dalia Babilaitė – Abarė ir Jūratė Vilūnaitė su dėstymo vizitu viešėjo Bratislavos Scenos menų akademijoje (The Academy of Performing Arts in Bratislava), Slovakijoje. Dėl pandemijos net kelis kartus atidėtas dėstytojų vizitas pranoko visus lūkesčius. Čia jos buvo ne tik šiltai sutiktos, bet ir maloniai nustebintos iki šiol nedaug dainavimo praktikos turėjusių, akademijoje studijuojančių būsimų aktorių motyvacija bei profesiniais gebėjimais.

Scenos kalbos dėstytoja Jūratė Vilūnaitė dalinosi žinomos vokalo mokytojos Kristin Linklater metodu. Šis balso lavinimo metodas dėstomas daugumoje geriausių aktorinių mokyklų visame pasaulyje. Šiemet Jūratė tapo sertifikuota šio metodo dėstytoja, pirmoji Baltijos šalyse. Solinio dainavimo dėstytojos Eglė Juozapaitienė ir Dalia Babilaitė-Abarė džiaugėsi galimybe pasidalinti savo sukaupta informacija, suformavusia efektyvią metodiką dėka ilgametės patirties ugdant muzikinio teatro aktorius. Šios metodikos esmė – pasitelkus skirtingas emocijas ir personažus padėti lavinti natūraliai ir tuo pačiu metu puikiai skambantį balsą ne tik dainuojant, bet ir intensyviai kalbant dramos aktoriaus veikloje.

Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto dėstytojoms buvo malonu, kad užsienio kolegos: vokalo dėstytoja, populiari slovakų džiazo dainininkė Adriena Bartosova ir scenos kalbos dėstytojas, katedros vedėjas, aktorius Michal Rezny ne tik įdėmiai stebėjo intensyvias meistriškumo paskaitas, bet ir su entuziazmu patys įsitraukė į procesą. Džiugu, kad vizito metu su pedagogais, studentais bei akademijos Erasmus+ mainų programos koordinatore Helena Capova buvo aptartos tolimesnio bendradarbiavimo galimybės siekiant aktyvesnio abiejų aukštųjų mokyklų įsitraukimo į Erasmus+ mainų programą.

Po intensyvaus dėstymo Eglė, Jūratė ir Dalia galėjo pasidžiaugti ir poilsio akimirkomis, kurių metu pavyko pasigrožėti ne tik ypatingai jaukiu Bratislavos senamiesčiu, bet ir vos už valandos kelio nutolusiu, kultūra alsuojančiu, įstabaus grožio Vienos miestu, kurio gatvės tą savaitgalį lyg specialiai prisipildė miuziklo skambesio.