Atvirų durų savaitės renginiai

Seminarai/ pamokos moksleiviams ir mokytojams
Kūrybiniai projektai
Registracija į asmeninę konsultaciją dėl studijų Vilniaus kolegijoje

 

 SVARBU! Jungiantis prie nuotolinio seminaro/pamokos, rinkitės prisijungimą per naršyklę.

 

Seminarai/ pamokos moksleiviams ir mokytojams

 

Laikas/ Trukmė Seminaro/ paskaitos/ kitos veiklos pavadinimas Dėstytojas, -a/ dėstytojai Registracijos nuoroda Renginio nuoroda Veiklos aprašymas
Balandžio 19 d. (pirmadienis)
10.00/ 45 min. Reklama – nuo meilės iki neapykantos lekt. Laimutė Fedosejeva Nuoroda Nuoroda Susipažinsite su naujausiomis reklamos poveikio vartotojui nuostatomis, galėsite įvertinti emocijų galią reklamos komunikacijoje. Paskaitos metu bus pristatyta Reklamos vadybos studijų programa.
12.00/ 45 min. Kodėl mes norime dainuoti? lekt. Algirdas Bagdonavičius Nuoroda Nuoroda Atvira pamoka moksleiviams, mėgstantiems dainuoti. Kalbėsime apie dainavimo poveikį klausytojams ir pačiam dainininkui, dainavimo terapiją, balso aparato anatomiją, trumpai apžvelgsime vokalinius žanrus.
13.00/ 45 min. Kaip nugalėti viešojo kalbėjimo baimę – patarimai ir pratimai lekt. Vilma Gegužienė Nuoroda Nuoroda Prarandi amą vos pagalvojęs, kad reikės kalbėti prieš kitus? Pinasi liežuvis, džiūsta burna, linksta keliai, kai reikia kalbėti? Pažįstama? Ar gali būti kitaip? TAIP. Iš klaidžiausio miško gali išeiti suradęs tinkamą kelią, o baimę gali suvaldyti, susidraugauti su ja, o gal net įdarbinti! Kas ieško – tas randa. Ieškokime tinkamų kelių kartu.
14.00/ 45 min. Ar testuoti gali būti įdomu? lekt. Valdona Judickaitė-Žukovskė Nuoroda Nuoroda Kas yra testavimas? Programuotojo ir testuotojo požiūris į programos kūrimą. Testavimo svarba. Ar įmanoma viską ištestuoti? Testavimo metodų taikymas.
Balandžio 20 d. (antradienis)
10.00/ 45 min. Kaip formuojamas sceninis įvaizdis? lekt. Silvija Grušnienė Nuoroda Nuoroda Dalyviai sužinos, kas yra įvaizdis, kokie pagrindiniai įvaizdžio komponentai, kaip kuriamas įvaizdis teatrui, televizijai, įvairiems projektams.
11.00/ 45 min.
Mano pasirinkimas – Populiarioji muzika
Pokalbio dalyviai: doc. Giedrė Kilčiauskienė, lekt. Vita Sasnauskienė; studijų programos diplomantai: Gabija Baužaitė, Jonas Andriuškevičius, Kristupas Černiauskas, Kamilė Griušytė Nuoroda Nuoroda Kuo ypatingas populiariosios muzikos atlikėjo profesinis gyvenimas? Populiariosios muzikos studijų programos diplomantai pasidalins savo kūrybine bei scenine patirtimi, pristatys savo muzikinius pasiekimus. Pokalbio moderatorės – docentė, dainininkė Giedrė Kilčiauskienė ir Ritminės muzikos katedros vedėja lektorė Vita Sasnauskienė.
11.00/ 45 min. Kompiuterių tinklų ir sistemų administravimo ypatumai. Vietinio tinklo organizavimas lekt. Leslav Mažeiko Nuoroda Nuoroda Seminaro tikslas – supažindinti su naujosios studijų programos Kompiuterių inžinerija viena iš galimų trijų specializacijų – Kompiuterių sistemų ir tinklų administravimas. Per seminarą interaktyviai supažindinama su kompiuterių tinklo sąvoka, kompiuterių tinklų ir sistemų administravimo ypatumais ir svarba šiuolaikiame technologijų pasaulyje, aptariamos karjeros perspektyvos ir galimybės.
12.00/ 45 min. Antras šansas: žiedinės ekonomikos galimybės lekt. Žana Prokopovičienė Nuoroda Nuoroda Kas yra žiedinė ekonomika? Kaip klimato ir aplinkos problemos gali tapti ekonominėmis galimybėmis? „Perdirbti negalima išmesti!“: pasinaudokime savo šansu ir įrašykime kablelį.
13.00/ 90 min. Nuostabus augalų pasaulis doc. dr. Ona Motiejūnaitė Nuoroda Nuoroda Paskaitoje bus kalbama apie pasaulio augalus ir jų praktinį panaudojimą.
14.00/ 45 min. El. rinkodara informatiko veikloje lekt. Irina Liušicyna Nuoroda Nuoroda El. rinkodaros taikymo IT srityje gerosios praktikos pavyzdžiai. Interaktyvūs klausimai klausytojams, atsakymai į klausytojų klausimus.
Balandžio 21 d. (trečiadienis)
9.30/ 45 min. Kada tapsiu atsakingu mados vartotoju? lekt. Asta Kisieliūtė Nuoroda Nuoroda Mados industrija yra viena didžiausių ir labiausiai augančių pramonės šakų pasaulyje, sukurianti milijonus darbo vietų, pagaminanti begalę produkcijos ir įkvepianti žmones keistis. Tačiau tik nedaugelis iš mūsų pirkdami drabužius susimąsto apie tai, ką slepia parduotuvėse kabančios naujos drabužių kolekcijos.
10.00/ 45 min. Populiarioji muzika – kas tai? Pokalbio dalyviai: lekt. Vita Sasnauskienė, lekt. Valdas Grenda, studijų programos diplomantai Gabija Baužaitė, Jonas Andriuškevičius, Kristupas Černiauskas, Kamilė Griušytė. Nuoroda Nuoroda Studijų programa ruošia profesionalius populiariosios muzikos atlikėjus, grojančius įvairiais instrumentais ar dainuojančius. Nuo šių metų vykdomas priėmimas ir į elektroninę muziką. Stiliai – nuo Pop, Rock, Soul, Blues iki Elektroninės muzikos ar Jazz. Apie studijų programą bus galima išgirsti iš pačių studentų, susipažinti su jų akademine kasdienybe, meniniais pasiekimais.
11.00/ 90 min. Muzikinis teatras: atrask save vaidindamas, dainuodamas, šokdamas doc. Dalia Babilaitė-Abarė, lek. Nijolė Baranauskaitė-Matukonienė, doc. Eglė Juozapaitienė Nuoroda Nuoroda Dalyviai sužinos, kaip ruošiami scenos meno aktoriai, turintys ne tik tvirtus vaidybos pagrindus, bet ir gebantys profesionaliai dainuoti ir šokti. Atvirų durų dieną visi besidomintys turės galimybę susipažinti su studentų akademine kasdienybe, jų ir absolventų pasiekimais, taip pat ir su pedagogais, padedančiais jauniesiems menininkams tapti brandžiomis asmenybėmis.
11.00/ 90 min. Ką reikia žinoti stojantiesiems į Mados ir įvaizdžio dizainą? lekt. Silvija Grušnienė, lekt. Lolita Malinauskienė, lekt. Erika Gudienė Nuoroda Nuoroda Pažintis su Įvaizdžio, Mados dizaino bei Mados technologijų ir verslo studijų programomis. Ką studijuosite, kur galėsite save realizuoti. Piešimo ir kompozicijos egzaminas – ką reikia žinoti, norint sėkmingai išlaikyti jį.
Balandžio 22 d. (ketvirtadienis)
9.00/ 45 min. Spalvotų audinių kelionė nuo senųjų laikų iki XX a. lekt. Violeta Bytautaitė Nuoroda Nuoroda Kaip buvo dažomi audiniai senaisiais laikais, kai dar nebuvo išrasti aniliniai dažai.
10.00/ 45 min. Gamtos dovana arbatos puodelyje lekt. Irena Čerčikienė Nuoroda Nuoroda Permanganatometrija. Taninų kiekio nustatymas arbatžolėse, titruojant kalio permanganato tirpalu skaitmenine biurete. Su filmuotos medžiagos intarpais.
11.00/ 45 min. Apgyvendinimo paslaugų įvairovė: nuo palapinės iki Dubajaus viešbučių lekt. Jadvyga Voišnis Nuoroda Nuoroda Atostogos, verslo kelionė, o gal tiesiog norisi savaitgalį pakeisti aplinką? Bet kur ir bet kokiu tikslu keliautume – visada turime pasirinkti vietą, kur galėtume apsistoti. Šiuolaikinis keliautojas turi iš ko rinktis – ar tai būtų pigi, ekonominė, ar prabangi – liukso klasės nakvynė. Tad pasižvalgykime kartu – koks platus pasirinkimas jūsų laukia!
10.00/ 45 min. Turizmas – kas tai ir kodėl verta rinktis šią studijų sritį lekt. Salomėja Vanagienė Nuoroda Nuoroda Turizmas – kas tai? Kodėl verta rinktis šia studijų sritį? Turizmas šiuo metu suprantamas kaip keliavimas iš vieno taško į kitą, norint patirti tai, ko negalime patirti būdami namuose. Šiandien ši sritis išgyvena krizę, bet mes supratome, koks jis svarbus mūsų gyvenime. Užsiėmimo metu sužinosite apie turizmo industrijos istoriją ir šiandieną.
11.00/ 90 min. Mikroprocesoriai aplink mus doc. dr. Eugenijus Mačerauskas Nuoroda Nuoroda Pristatomas mikroprocesorius, jo veikimo principas, taikymo sritis (ne vien tik kompiuteryje). Pristatomas mikroprocesorių taikymas buityje nuo mikroprocesorinių buitinių prietaisų iki robotų. Apžvelgiamos daiktų interneto perspektyvos. Paskaita iliustruojama praktiniu mikroprocesoriaus taikymu – sukuriant ir programuojant bekontaktį atstumo matuoklį.
12.00/ 60 min. Naujos mados tendencijos: kiek ir ar mokėsime už virtualius drabužius prof. dr. Eugenija Strazdienė Nuoroda Nuoroda Gyvas („live”) skaitmeninės 3D aprangos kūrimo, modeliavimo ir jos primatavimo ant virtaualus avataro demonstravimas kartu su paskaita apie tai, kaip virtuali realybė keičia tradicinį mados podiumą.
13.00/ 45 min. Tą patį matome kitaip! lekt. Laura Žarskienė Nuoroda Nuoroda Du žmonės gali pažvelgti į tą pačią situaciją ir matyti ją visiškai skirtingai. Ar kada nors susimąstėte, kodėl jūsų šeimos nariai ar draugai skirtingai suvokia bei interpretuoja tuos pačius dalykus?
15.00/ 60 min. Kaip psirinkti studijas? lekt. Anželika Slimanavičienė lekt. Beata Gervickaitė Nuoroda Nuoroda Svarstai kokias studijas pasirinkti? Nežinai kaip pasirinkti tinkamą profesiją? Abejoji kokius egzaminus laikyti? Dalyvauk susitikime ir sužinok atsakymus į rūpimus klausimus.
Balandžio 23 d. (penktadienis)
10.00/ 45 min. Kūrybiškumas + Tu = Inovatorius lekt. Linas Staršelskis Nuoroda Nuoroda Verslas nėra vien tik pelno skaičiavimas ir plėtimasis. Kūrybiškumas nėra vien gražūs paveikslai ir įkvepiančios eilės. Paskaita apie tai, kas yra bendra tarp kūrybiškumo ir verslo, koks iš tikro yra inovatorius ir pavyzdžiai, kuriuos verta sekti.
11.00/ 60 min. Išmanioji apranga – sparčiais žingsniais į mūsų kasdienybę prof. dr. Eugenija Strazdienė Nuoroda Nuoroda Išmanioji apranga: nuo biometrinių marškinėlių iki švarkų, savarankiškai apmokančių sąskaitas prekybos centre, nuo asmeninio trenerio iki patiekalo temperatūrą rodančios staltiesės. Kas vis dar yra kuriama, o ką, kur ir už kiek jau galima įsigyti?
13.30/ 45 min. Ateities elektronikos inžinerija doc. dr. Antoni Kozič, Elektronikos katedros dėstytojai Nuoroda Nuoroda Elektronikos inžinerijos sritis, jos svarba ir elektronikos inžinieriaus specialybės perspektyva ateityje.

 

Kūrybiniai projektai

 

Laikas Seminaro/ paskaitos/ kitos veiklos pavadinimas Dėstytojas, -a/ dėstytojai Registracijos nuoroda Renginio nuoroda Veiklos aprašymas/ mini scenarijus
Balandžio 19 d. (pirmadienis)
10.00/ 90 min. Lietuvių tautinio, klasikinio, šiuolaikinio šokio paskaita lekt. Rasa Prokurotienė, lekt. Živilė Adomaitienė, lekt. Jolanta Davolytė, lekt. Eglė Kančauskaitė Nuoroda Nuoroda Lietuvių tautinio, klasikinio ir šiuolaikinio šokio paskaitų fragmentai, supažindinantys moksleivius su Šokio pedagogikos studijų programos studentų kasdienėmis paskaitomis.
Balandžio 20 d. (antradienis)
11.45/ 90 min. Telefono žaidimo kūrimo dirbtuvės doc. dr. Mindaugas Liogys, lekt. Justinas Zailskas Nuoroda Nuoroda Kursime Android telefonui skirtą žaidimą. Norintys kurti kartu, pasiruoškite Android telefoną su interneto prieiga.
Balandžio 21 d. trečiadienis
13.00/ 45 min. Roboto humanoido kūrimas – nuo idėjos iki rezultato lekt. Tomas Kasperavičius, lekt. Simonas Česnauskas, lekt. Benediktas Breskis Nuoroda Nuoroda Pristatoma Elektronikos ir informatikos fakulteto Robotikos dirbtuvių veikla, iš studentų perspektyvos interaktyviai papasakojamas projekto „Robotas-humanoidas“ kūrimo procesas, įgytų žinių pritaikymo subtilybės konstruojant robotus, atlikti bandymai ir iškilę iššūkiai, 3D spaudos ypatumai. Seminaro pabaigoje bus skelbiamas konkursas, kurio metu galėsite laimėti Robotikos dirbtuvėse pagamintus prizus.
Balandžio 22 d. (ketvirtadienis)
9.30/ 90 min. Linksmieji robotukai – pažink, kurk ir valdyk lekt. Paulius Šakalys, lekt. Justinas Zailskas Nuoroda Nuoroda Demonstracinė-pažintinė paskaita, kurios metu supažindinsime su robotuko sandara ir interaktyviai pademonstruosime kūrimo, gamybos ir programavimo etapus. Paskaitos pabaigoje bus skelbiamas konkursas, jo nugalėtojas laimės per paskaitą surinktą robotuką, bus daug kitų prizų.
Balandžio 23 d. (penktadienis)
9.15/ 90 min. Pramoninės drabužių kolekcijos kūrimas lekt. Erika Gudienė Nuoroda Nuoroda Paskaita vyks su Mados dizaino studentėmis. Paskaitos metu supažindinama su pramoniniais drabužių kūrimo principais. Aptariamos trys temos, remiantis šiuolaikiniu pramoniniu dizainu – uniforma, greitosios mados prekinio ženklo kolekcija, pramoninės-komercinės kapsulinės kolekcijos kūrimas. Mokoma kūrybiškai mąstyti, analizuoti ir sisteminti surinktą medžiagą, pritaikyti ją projektuojant kolekcijas, kurti meninę koncepciją, parinkti spalvas, medžiagas ir atlikimo technikas, taip sukuriant mini kolekcijas pagal užduotą temą. Studentų virtualūs projektai ir komentarai, ką reiškia studijuoti mados dizaino studijų kryptyje.