Pedagogų iš Trostyanec regiono (Ukraina) stažuotė Vilniaus kolegijoje

2023-03-15

Vilniaus kolegijoje lankėsi pedagogų delegacija iš Trostyanec regiono (Ukraina). Šis regionas jau karo pradžioje buvo visą mėnesį okupuotas. Vilniaus kolegija ne pirmą kartą priima ukrainiečių, siekiančių švietimo pokyčių savo šalyje, delegaciją.

Stažuotės metu Ukrainos pedagogės susitiko  su EDU Vilnius vadove Une Kaunaite ir kalbėjosi apie pedagogų kompetencijos plėtrą, Vilnių kaip atvirą edukacinę erdvę, apie galimybę bendradarbiauti. VGTU inžinerijos licėjaus direktorė dr. Lina Bagdžiūnaitė-Litvinaitienė supažindino viešnias su specializuoto licėjaus veikla. Naujausioje Vilniaus Pilaitės gimnazijoje ne tik viešnios iš Ukrainos, bet Kolegijos atstovai, buvo supažindinti su šiuolaikinėmis ugdymosi erdvėmis.

Pedagogės ypač džiaugėsi Vilniaus miesto savivaldybės dėmesiu Ukrainai, noru išgirsti ir suprasti išgyvenusiųjų okupaciją istoriją. Šiaurės licėjuje ieškota sąsajų su valstybės reglamentuojamu ugdymu ir gerųjų privataus sektoriaus patirčių perkėlimu į valstybinį sektorių. Albertas Lakštauskas, Nomeda Kasperavičienė bei Mantas Cegelskas įkvėpė koleges iš Ukrainos veikti drąsiai ir atvirai. Santariškių lopšelis-darželis  leido viešnioms sugrįžti į vaikystę ir pasimėgauti atradimo džiaugsmais.