Spalio 6 d. pasibaigė trečiasis – paskutinis mokymų „Menas, perdegimo sindromo prevencija ir socialinis virsmas“ etapas. Šie mokymai vyko pagal Sveikatos priežiūros fakulteto vykdomo Erasmus+ programos strateginės partnerystės KA2 projektą „Menas ir socialinis virsmas“ („Art and Social Change: a Path to Recovery“, sutarties Nr.: 2016-1-LT01-KA202-023234). Mokymuose dalyvavo sveikatos priežiūros sistemos darbuotojai, dirbantys su žmonėmis, kurie sveiksta nuo priklausomybių arba serga priklausomybių ligomis.

Gidė ir fotografė Orinta Labutytė mokymų dalyviams atskleidė Vilnių ir jo ypatingas vietas. Kai kas iš dalyvių susipažino su dviem sėdinčiais ant bažnyčios angelais, nes jie nespėjo rasti nelaimingo žmogaus. Gal dar tebeieško… Kai kurie dalyviai pirmą kartą susitiko su Medeine, sėdinčia ant meškos. Kai kas iš dalyvių pirmą kartą išgirdo Halės turgaus istoriją.

Visi dalyviai ieškojo vaizdų, padėsiančių atskleisti temą, kurią išsitraukė susitikimo pradžioje: langų, angelų ir velnių, bokštų ir žibintų arba linijų.

Fotografavimo užsiėmimas gali padėti papildyti savo resursus ir tokiu būdu išvengti perdegimo darbe. Mokymų dalyviai atsipalaidavo ir skyrė laiką sau ieškodami estetinių ir labiausiai atspindinčių temą.vaizdų.

Dalyviai taip pat pasidalino sėkmingomis pacientų istorijomis.

Norime pasidalinti keliomis mokymų dalyvių mintimis apie meno metodų naudą:

„Susikoncentruoji į tai, ką darai čia ir dabar, nebegalvoji apie nieką daugiau“; „Išjudino fantaziją, išlaisvino vaizduotę“; „Menas padeda išeiti iš rutinos“; „Mes tarsi persikėlėme į kitą dimensiją. Todėl įvyko ir saves pažinimas“; „Laisva improvizacija padeda sulaužyti susikurtus gyvenimo standartus“; „Nusiimi kaukę“; „Pasimatavom čia įvairius meno rūbus“;

„Mes nežinom, kiek galim. Teatriniai metodai parodė, kiek galim. Teatriniai metodai parodė tave“;  „Pagalvojau reikia atsisakyti stereotipų ir plačiai žiūrėti į žmogų“.

Daugiau apie projektą galite sužinoti: www.artandsocialchange.eu
Kviečiame jus pamėgti mūsų projekto Facebook‘ą ir sekti naujienas: Art & Social Change: Recoverism International

Aurelija Kūgytė,
projekto „Menas ir socialinis virsmas“ vadovė