Nuotolinis seminaras „Sąmoningo mankštinimosi fiziologija I“

2021-07-21

Dauguma žmonių sąmoningai suvokia fizinio aktyvumo reikšmę. Reguliarus fizinis aktyvumas padeda kontroliuoti kūno būklę ir svorį, pagerinti sveikatą ir nuotaiką, sumažinti su nutukimu siejamų ligų riziką. Iš tiesų, noras sveikai gyventi yra kiekvieno individualus apsisprendimas. Šiuo atveju galima prisiminti posakį: kas nori ieško galimybių, kas nenori – priežasčių.
Birželio 21d. įvyko nuotolinis seminaras „Sąmoningo mankštinimosi fiziologija I“, skirtas Vilniaus kolegijos studentams ir darbuotojams, Žvėryno ir Baltupių mikro rajonų bendruomenėms. Tai antroji paskaita iš spoto projekto  „Naujų erdvių fiziniam aktyvumui Vilniaus kolegijoje sukūrimas“ seminarų ciklo.
Renginio pradžioje Vilniaus kolegijos trenerė Ramūnė Motiejūnaitė pristatė šį projektą – nuveiktas ir būsimas veiklas. Sporto specialistas, sporto treneris Bronius Burneika su seminaro dalyviais kalbėjo apie savęs motyvavimą būti fiziškai aktyviais, nuo ko pradėti, koks turi būti krūvis, trukmė, treniruočių intervalai. B. Burneika kalbėjo apie treniruotes, kaip jos turėtų atrodyti, koks atskirų treniruočių poveikis žmogaus organizmui.
Seminare dalyviai su pranešėju diskutavo apie mitybą, apie treniruotės komponentus, kaip reikia mankštintis, kaip pasirinkti trenerius ir pratimus.
Vilniaus kolegija nuo 2020 m. rugsėjo 4 d. pradėjo įgyvendinti projektą „Naujų erdvių fiziniam aktyvumui Vilniaus kolegijoje sukūrimas“ bendrai finansuojamą valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Projektu siekiama skatinti Vilniaus miesto aukštųjų mokyklų bendruomenių, senjorų ir vietos bendruomenių narių fizinį aktyvumą ir jų sąmoningumą, sudarant sąlygas sportuoti šiuolaikišku sporto inventoriumi ir įranga aprūpintose Kolegijos sporto erdvėse. Šis projektas – puiki proga studentams ir dėstytojams imti aktyviau judėti, pagerinti savo fizinę būklę ar siekti aukštesnių asmeninių laimėjimų. Projektas tęsis iki kitų metų vidurio. Dėl karantino, pandeminės situacijos mūsų veikla juda lėčiau. Bet tikimės, kai tik vėl galėsime sportuoti, laisvai judėti, mūsų veiklos taip pat išjudės. Jau šį pavasarį atnaujinsime sporto sales, kur galėsite ir jūs sportuoti.