Nori studijuoti užsienyje? Ruošk lagaminus, nes registracija jau prasidėjo!

2022-09-07

Studente, esi smalsus, nebijantis iššūkių ir norintis įgyti tarptautinės patirties? Jei taip, tada Erasmus+ mobilumo programa kaip tik Tau!

Dalyvauk Erasmus + mobilumo programoje ir įgyk studijų ar praktikos patirties užsienyje. Studentai gali rinktis iš daugiau nei 30 šalių ir 229 studijų institucijų.

Pagrindiniai atrankos kriterijai:

Atrankos komisija sudaro studentų, pageidaujančių dalyvauti mobilume, konkursinę eilę. Konkurso rezultatai skelbiami viešai.

Laimėjus Erasmus+ mobilumo studijoms konkursą reikės pasiruošti studijoms – susitvarkyti reikalingus dokumentus ir pasirašyti finansavimo sutartį. Ir viskas, Tu pasiruošęs vykti į nepamirštamą kelionę ir kurti savo sėkmės istoriją!

Paraiškų teikimas vyksta rugsėjo 1–30 d. (Sveikatos priežiūros fakultete – rugsėjo 1–23 d.), konkurse gali dalyvauti visi studentai.


Studijų ar praktikos mobilumo trukmė  yra nuo 2 iki 12 mėnesių. Studentai gali dalyvauti ir mišraus mobilumo programose, kai fizinis mobilumas (mažiausiai 2 mėnesių trukmės) derinamas su virtualiu mobilumu.

Yra galimybė dalyvauti intensyviose programose, integruojant fizinį ir virtualų mobilumą. Šiuo atveju fizinio mobilumo trukmė yra 5–30 dienų. Intensyvių studijų programų metu turi būti įgyjami mažiausiai 3 ECTS kreditai.

Kiekvienas studentas turi teisę pasinaudoti Erasmus+ programos teikiamomis galimybėmis ne ilgesnį nei 12 mėnesių laikotarpį per kiekvieną studijų pakopą.

Daugiau informacijos: https://www.viko.lt/tarptautiniai-rysiai/studentu-mobilumas/

Jei vis dar dvejoji, susipažink su VIKO MTF studento Mindaugo Pundziaus sėkmės istorija ir išdrįsk!

Prieš dvejus metus VIKO MTF – Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultetas studentas Mindaugas Pundzius ryžosi pusmetį praleisti Azerbaidžane – tokią galimybę jam suteikė Erasmus+ programa.

Mindaugas sugebėjo ne tik pakeliauti, bet ir pasimokyti pas vieną garsiausių Azerbaidžano džiazo pianistų Salman Gambarov. Po pusmečio sugrįžęs į Lietuvą Mindaugas, kaip pats sako, buvo nebe tas žmogus: įgytos žinios, drąsa padėjo lengviau megzti pažintis ne tik su Lietuvos, bet ir užsienio muzikinio pasaulio atstovais. Vienas jų – prancūzų dainininkas Antoine Wend, su kuriuo Mindaugas sukūrė duetą „Mando“ ir laimėjo lietuvišką TV projektą „X Faktorius“.

Sakoma, jog iš kiekvienos kelionės grįžti kitoks nei išvykai. Menininkams tokios patirtys ypač svarbios – tuo neabejoja ir Mindaugas. Jis pasakojo, kad jei ne Erasmus+ patirtis, vargu ar kada nors gyvenime būtų atradęs unikalią Azerbaidžano muziką.

„Todėl jei turite galimybę, būtinai važiuokite. Ypač – jei tai ne Europos šalis. Nauja kultūra, kitoks gyvenimas ir kitokie žmonės pakeičia tavo mąstymą. Kiekviena nauja patirtis menininko kūrybai prideda pliusų“, – išbandyti Erasmus+ studijas nuoširdžiai rekomendavo Mindaugas.

Mindaugo sėkmės istorija: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/svietimas/erasmus-studijos-azerbaidzane-mindauga-ismoke-imti-is-gyvenimo-viska-233-1710320?copied=&fbclid=IwAR0BKzrvub6iZUwZuM8N96Gkw_kpzOWyCvkTLx_8B2wox2KE5EI1p90Q_uU