Šių metų pavasarį, Ekonomikos fakulteto bendruomenę pasiekė džiugi žinia – laimėtas NORDPLUS programos projektas! Pagrindinis projekto koordinatorius – Vakarų Norvegijos kolegija (Western Norway University of Applied Sciences – HVL). Projekte dalyvauja įvairių sektorių atstovai: aukštosios mokyklos, nevyriausybinės organizacijos, privačios įmonės ir prekybos rūmai. Iš viso projekte dalyvauja 9 partneriai iš Lietuvos, Norvegijos ir Suomijos.

Ilgai lauktame susitikime, 2018 m. spalio 2-4 d. fakultete dalyvavo 7 projekto partneriai iš Suomijos (Satakunta University of Applied Sciences (kolegija) – Timo Salomaa ir Jani Koivumäki, Headai OY (privati įmonė) – Jari Taimi), Norvegijos (Ungt Entreprenørskap (NVO) – Brit Astrid Grønning, Haugaland Vekst IKS (VĮ) – Ronny Sætre ir Tone Merete Brekke (HVL)) ir Lietuvos (Vilniaus kolegija – Daiva Kelpšaitė ir Dalia Prūsaitienė bei Vokietijos ir Baltijos prekybos rūmai – Jūratė Mėdžiuvienė). Projekto pradžia – šių metų rugsėjo mėnuo (trukmė – 3 metai).

Vienas iš „ENT +“ projekto tikslų – tarptautinio tinklo sukūrimas tarp trijų Šiaurės ir Baltijos valstybių. „ENT +“ projekte daugiausia dėmesio bus skiriama verslumo ugdymo galimybėms Šiaurės ir Baltijos šalyse, taip pat studentų verslumo praktikoms Suomijoje, Lietuvoje ir Norvegijoje.

Projekto partneriams prisistačius, vyko diskusija apie studentų verslumo ugdymo galimybes Norvegijoje, Suomijoje ir Lietuvoje. Aktyviai dalyvauti diskusijose su „ENT+“ projekto partneriais buvo pakviesti ir visų Ekonomikos fakulteto studijų programų studentai, kurie išklausę pranešimus, teikė savo pasiūlymus ir pastebėjimus bei uždavė klausimų projekto dalyviams ir partneriams. Auditorija liko sužavėta informatyviu START UP Lietuva vadovės Robertos Rudokienės pranešimu „Įkvepiantis Lietuvos startuolių ekosistemos nuotykis“.

Projekto tarpsektorinis bendradarbiavimas bus puikus pavyzdys, kaip galima pasiekti geriausių rezultatų, plėtojant verslininkystės idėjas, inicijuojant naujos studijų programos fakultete galimybes, taip pat dalinimasis gerąja patirtimi su projekto partneriais, ypatingai Suomijos aukštąja mokykla, kurie jau turi Verslininkystės studijų programą nuo 2017 m.

Džiaugiamės profesionaliu ir maloniu bendradarbiavimu.