Naujai startavusio Erasmus+ projekto „USD – Universities for Sustainable Development“ mokymai apie tvarumo rodiklių parinkimą, kūrimą ir vertinimą“

2022-12-16

Praėjusią savaitę, Vilniaus kolegija, priėmė partnerius iš Ispanijos ir Suomijos, naujai startavusio Erasmus+ projekto „USD – Universities for Sustainable Development“ dviejų dienų mokymams apie darnios plėtros rodiklių parinkimą, kūrimą ir vertinimą.

Mokymų metu buvo siekiama geriau pažinti darnaus vystymosi tikslų istoriją ir pagrindą, nustatyti DVT gerąsias praktikas mūsų šalies institucijose, taip pat atrinkti, sukurti ir įvertinti tvarumo rodiklius, kurie leistų pasiekti pirmuosius projekto rezultatus, kurie yra: veiksmų planai, skirti integruoti 2030 m. darbotvarkę ir metodologinį vadovą.

Projektui vadovauja Pablo De Olavide universitetas (Ispanija), o partneriai yra Savonijos taikomųjų mokslų universitetas (Suomija), OpenODS (Ispanija) ir VIKO (Lietuva). Bendras projekto tikslas – paspartinti atitikimą 2030 m. darbotvarkei, sustiprinant pagrindinį Europos aukštojo mokslo erdvės narių institucijų vaidmenį, o konkretūs tikslai yra skatinti ir palengvinti darnaus vystymosi tikslų integravimą į visas universitetų veiklos sritis, plėtoti skaitmeninę aukštųjų mokyklų transformaciją, siekiant tvarumo tikslų ir panaudoti aukštųjų mokyklų sukurtas žinias tvariems vystymosi tikslams.