Birželio 3 dieną Menų ir kūrybinių technologijų fakultete viešėjo svečiai iš Alantos gimnazijos (Molėtų raj). Grupei gimnazisčių ir jų mokytojui fakulteto dekanė Eugenija Strazdienė pristatė Vilniaus kolegiją, studijų galimybes, įsidarbinimo perspektyvas. Dekanė taip pat pasidalino patarimais, kaip rinktis studijų programą ir būsimą profesiją: svarbiausia žinoti, ko nori, domėtis esama informacija, studijų programų vertinimais, aukštosios mokyklos socialinių partnerių tinklu.

Vėliau vyko ekskursija po fakultetą. Gimnazistės trumpai stebėjo profesoriaus Derek Barnes meistriškumo kursus Muzkinio teatro studentams ir Populiariosios muzikos studentų atsiskaitymą. Aprangos gamybos katedroje viešnios galėjo gyvai stebėti drabužių modeliavimo, siuvimo užsiėmimus, apsilankė praktikų centre. Vėliau Dizaino katedros vedėja Silvija Grušnienė moksleivėms pasakojo apie Šukuosenų dizaino ir Įvaizdžio dizaino studijų programas: čia palaipsniui, bet reikliai lavinami studentų kūrybiniai gebėjimai. Šukuosenų ar įvaizdžio dizaineris, anot Silvijos Grušnienės, turi ne tik puikiai atlikti savo darbą, bet ir mokėti bendrauti su klientais, parduoti savo paslaugas bei laikytis aukščiausio lygio darbo etikos.

Molėtų gimnazistės sakė net kiek pabūgusios didelių reikalavimų studentams, bet lengviau atsikvėpė sužinojusios, jog reikalavimų kartelė keliama taip, kad studento įgūdžiai optimaliai vystytųsi.

Galiausiai svečiai iš Alantos gimnazijos susipažino su Dizaino kūrybine studija, kurioje studentai atlieka praktiką, kerpa užsukančius klientus. „Jei tik turite noro veikti ir tobulėti, studijų metu nespėsite nuobodžiauti,“ – pridūrė Dizaino katedros studentė Greta Gruodytė.