Gegužės 2 dieną  VGTU bibliotekoje „Galerija A“ Mados dizaino studijų programos studentai atidarė savo kūrybos parodą „Eko mada“.

Maištaudami prieš greitos mados įsigalėjimą šioje industrijoje Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Mados dizaino studijų programos antro kurso studentai nusprendė iš antrinių žaliavų sukurti atskirų modelių kolekciją, taip pat panaudojant įvairias medžiagų manipuliacijos technikas.
„Eko mados“ tikslas ne tik išsaugoti ir puoselėti gamtą, bet kartu tai puikus būdas parodyti savo požiūrį į svarbias bei aktualias šių dienų problemas, atkreipti visuomenės dėmesį ir priversti susimąstyti apie tai, kas iš tikrųjų yra svarbu. Be to, šis projektas – tai ir puiki proga studentams per savo kūrybą perduoti svarbias socialines žinutes, nes kaip gi kitaip, jei ne estetiškais, o kartais šokiruojančiais darbais menininkai gali pranešti pasauliui apie save?
Viena studentė savo ramią sielą sudėjo į gamtos įkvėptą, saulėleidžio atspalviais margintą modelį.
Viena iš aktualiausių šiuo metu – karo tema tapo darbo „Taikos (ne)reikia?“ atspirties tašku. Šis darbas užduoda klausimą, į kurį turėtų kiekvienas pats sau atsakyti.
Šiuolaikiniams menų srities studijų studentams itin aktualią skurdo problemą Lietuvoje atspindi darbas „Feed Me“, įkvėptas „kūrybos iš skurdo“.

Festivalis „Dizaino savaitė 2017“, nusidriekiantis kone per visą Lietuvą, yra puiki proga studentams parodyti savo kūrybą, atskleisti mintis, fantazijas ir požiūrį į aktualiausias problemas. Nes tik rodant save plačiajai visuomenei ir sulaukiant kritikos bei kitų nuomonių galima tobulėti.
Paroda unikali dar ir tuo, kad visi studentų darbai labai skirtingi – vieni kelia klausimus apie šiandienos aktualijas, kiti dvelkia nostalgija 19-to amžiaus madai. Bet visus darbus vienija tai, kad jie pareikalavo ilgų kūrybinių ieškojimų bei kruopštumo ir kantrybės.

Parodą galėsite aplankyti visos „Dizaino savaitės 2017“ metu, t. y. gegužės 2-7 dienomis, Saulėtekio al. 14. VGTU bibliotekoje „Galerija A“.