Rugsėjo 23 – spalio 15 dienomis Vilniaus kolegijos  Menų ir kūrybinių technologijų fakultete vyko paroda „Išsižadant baimės ir nevilties: marškiniai – talismanai“. Antrajame aukšte eksponuoti marškiniai – tai bendri Lietuvos ir Turkijos menininkių tekstilės darbai. Jais darbų autorės Elvan Özkavruk Adanir ir Jovita Sakalauskaitė – Kurnaz siekia atkreipti dėmesį į smurtą prieš moteris. Marškiniai aprašyti anglų, turkų ir lietuvių kalbomis, dekoruojami pasitelkus lino raižymo ir siuvinėjimo technikas. Marškiniams apipavidalinti kūrėjos naudojo senovinius burtažodžius, lietuviškas raudas ir statistiką. Tad šios parodos eksponatai yra marškinių pavidalo talismanai, apsaugantys moteris nuo smurto.

„Iki Islamo paplitimo Anatolijos regione Turkų senojoje kultūroje svarbią vietą žmogaus gyvenime užimdavo apsauginiai marškiniai – talismanai. Buvo tikima, kad juos vilkintis žmogus apsisaugo nuo ligų, priešų, nelaimių“, – dienraščiui „lrytas.lt“ pasakojo parodos autorės.

„Esame labai dėkingi menininkėms už progą Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete surengti šią parodą. Vėliau naujais kūriniais papildyta paroda keliaus į Turkiją ir Vokietiją, tad „marškinių – talismanų“apsilankymas Vilniuje buvo ypatingas įvykis,“ – džiaugėsi fakulteto projektų vadovė Asta Augustinaitė.

parodaDėkojame visiems, apsilankiusiems parodoje!