Miestų ir miestelių eglučių įžiebimo šventės simboliškai pažymėjo artėjančių švenčių laukimo pradžią. Šiais metais Vilniaus miesto savivaldybė,  organizavusi projektą „Kalėdos sostinėje“, artėjančias šventes siekė perkelti ir į atokesnius Vilniaus rajonus. Vienas iš jų – Kirtimai.

Prie šio projekto prisijungė ir Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultetas kartu su Kirtimų kultūros centru. Sujungus jėgas, lapkričio 28 dieną buvo pristatytas bendras renginys „Blusos Kirtimuose“. Jau nuo vidurdienio žmonės buriavosi kalėdinėje mugėje kur netrūko įvairiausių sendaikčių ir rankdarbių, o šalimais lankytojai buvo kviečiami patys pasigaminti kalėdinius vainikus ir papuošti savo veidus šviečiančiais dažais.

Mugės pabaigą pažymėjo Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų Ritminės muzikos katedros studentų koncertas. Renginio pabaigoje, užgeso visos šviesos ir į sceną įžengė Įvaizdžio dizaino studijų programos studentai. Jie pristatė savo sukurtą kolekciją kuri sujungė ne tik sudėtingas ir mistiškai atrodančias formas, bet ir įkomponuotas šviesas. Modeliai simboliškai sudarė šviečiantį taką ir palydėjo renginio dalyvius į lauką, kur netrukus buvo įžiebta instaliacija.

Kirtimai