2019 metų rugsėjo 30 dieną Lietuvos nacionalinės M.Mažvydo  bibliotekos konferencijų salėje vyko Lietuvos Galios apdovanojimų ceremonija. Lietuvos GALIOS apdovanojimai skiriami tyliai ir ištikimai dirbantiems kitų galioms atskleisti ir tiems, kurie tiki savo galia – patiems negalias turintiems ir jų artimiemiesiems.

Nominacijoje Už negalios įgalinimą – savanorystės ir bendruomeniškumo svarbos pavyzdys buvo apdovanota DOMILĖ PAŠKEVIČIŪTĖ – LPF „Algojimas“ ilgametė savanorė, subūrusi įvairaus amžiaus ir skirtingų grupių savanorius pagalbai šeimoms, auginančioms negalias turinčius vaikus, savanorystėje atradusi savo pašaukimą. Baigusi juvelyrikos studijas, Domilė pasirinko studijas Vilniaus kolegijoje ir yra studijų programos Ergoterapija pirmakursė.

Apdovanotąją studentę pasveikino Vilniaus kolegijos direktorė dr. Žymantė Jankauskienė ir Sveikatos priežiūros fakulteto Reabilitacijos katedros vedėja dr. Milda Žukauskienė.

Kitos nominacijos ir apdovanotieji:

Už savęs dovanojimą silpnesniam – medicininio požiūrio keitimo į holistinį sveikatos sistemoje autoritetas. Apdovanotas Santaros klinikų Vaikų ligoninės direktorius prof.dr. JUOZAS RAISTENSKIS.

Už galią nugalėti negalią – negalią turinčiam, kuris savo galiomis pranoksta jos neturinčius. Apdovanotas VIKTOR TOPOL – keturis kartus pasaulio neįgaliųjų fitneso čempionas, lektorius motyvatorius Žmogaus ir Neįgaliųjų teisių klausimais.

Už įkvepiančią tvirtybę – nugalėjusiems baimes apie išgirstą  vaiko diagnozę,   sugebėjusiems atskleisti jo stiprybes. Požiūrio, kad   negalia – ne nuosprendis pavyzdys. Apdovanota Viktorijos, Arvydo Dimšų šeima ir jų sūnus Adomas (8 m.)

Už negalios atvėrimą visuomenei – atsakingo verslo ir socialinės atsakomybės pavyzdys.  Apdovanota RIMI bendruomenė.

Už kasdienybės įgalinimą – būtinosios bendražmogiškos pagalbos pavyzdys, be kurios negalią turintis taptų negalinčiu. Apdovanotas AUDRIUS GIRONČIKAS – LR Seimo nario Justo Džiugelio asmeninis asistentas

Už įžiebtą tikėjimą ir viltį – už tylų prisidėjimą ir dvasinį palaikymą. Apdovantas kunigas RIČARDAS DOVEIKA.

Už indėlį keičiant požiūrį į negalią – mokslo ir praktikos sinergijos pavyzdys. Apdovanoti prof. dr. STEFANIJA ir doc. dr. ALGIRDAS ALIŠAUSKAI. Jie – specialiosios pedagogikos, ankstyvosios pagalbos raidos ypatumus turintiems vaikams formuotojai, švietimo pagalbos specialistų rengėjai.

Daugiau INFO https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/lietuvoje-pirma-karta-apdovanoti-zmones-savo-tarnyste-keiciantys-zmoniu-su-negalia-gyvenima-56-1210178