Gegužės 9 dieną, įgyvendinant ERASMUS+ programą, Kinijos Liaudies Respublikoje (Pekine) įvyko kontaktinis seminaras, kuriame dalyvavo Kinijos ir Lietuvos aukštųjų mokyklų delegacijos. Seminarą organizavo Studijų mainų paramos fondas ir Lietuvos Respublikos ambasada Kinijoje. Lietuvai atstovavo trys universitetai ir trys kolegijos – Alytaus, Kauno ir Vilniaus. Vilniaus kolegijai atstovavo direktorius dr. G. Bražiūnas ir Elektronikos ir informatikos fakulteto dekanas dr. R. Tumasonis. Taip pat seminare dalyvavo ir Chang‘an universiteto atstovas. Su šiuo universitetu yra pasirašyta sutartis, kai kinų delegacija lankėsi Vilniaus kolegijoje 2015 metais.

Po seminaro įvyko suinteresuotų  aukštųjų mokyklų atstovų susitikimai ir derybos dėl bendradarbiavimo aukštojo mokslo srityje. Vilniaus kolegijos direktorius pasirašė bendradarbiavimo memorandumą su Qingdao Binhai universitetu. Taip pat pasirašytos sutartys dėl dviejų kinų studenčių studijų Pedagogikos fakultete nuo šių metų rugsėjo mėnesio. Aptarta bendradarbiavimo memorandumo sutartis su Zhejiang mokslo ir technologijų universitetu (Guandžau provincija). Susidomėjimą Vilniaus kolegija išreiškė  dar du Kinijos universitetai. Vakare įvyko Lietuvos aukštųjų mokyklų atstovų priėmimas Lietuvos ambasadoje.

Gegužės 10 dieną Vilniaus kolegijos atstovai Siane (Xi‘an), kuris yra 1200 km. į vakarus nuo Pekino, susitiko su Chang‘an universiteto prezidentu prof. Ma Jian. Universitete studijuoja 30 000 studentų. Susitikimo metu aptarta bendradarbiavimo studijų ir mokslo srityje sutartis. Vilniaus kolegijos direktorius pristatė Vilniaus kolegijos studijų programas. Susitikime dalyvavimo viceprezidentas, dekanai, tarptautinės mokyklos vadovai.

Chang‘an universitetas yra provincijos sostinėje Siane (8,5 mln. gyventojų). Siano provincija garsėja senovės Kinijos istoriniais ir architektūros objektais. Šioje provincijoje yra įžymioji „terakotos armija“, daug pagodų, nes Sianas daug amžių buvo Kinijos sostinė. Susitikimo metu prezidentas Ma Jian daug pasakojo apie senąją Kinijos kultūrą. Po susitikimo Lietuvos delegacija apžiūrėjo mokslines laboratorijas. Vakare Lietuvos delegacijai buvo surengta oficiali vakarienė, kurioje buvo gausiai ragauta tradicinių kinų valgių.

Vykdant Lietuvos aukštųjų mokyklų tarptautiškumo programą Vilniaus kolegijos bendradarbiavimas su Kinijos aukštosiomis mokyklomis yra svarbus tiek ekonominiu, tiek ir kultūriniu požiūriu. Būtina įvertinti, kad šiuolaikinė Kinija vystosi labai dinamiškai ir yra antroji ekonomika pasaulyje.