„Kultūros naktyje“ – Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto studentų pasirodymai

2023-06-21

Birželio 16-tąją dieną Vilniuje septynioliktąjį kartą vykęs kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“ į naktinį miestą pakvietė miestiečius ir svečius „prisikimšti kultūros“.  Atsižvelgdami į šventišką 700-tojo Vilniaus jubiliejaus kontekstą festivalio organizatoriai kvietė susipažinti su daugiau nei 120 skirtingų meno projektų iš Lietuvos ir užsienio.

Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko įdomus meno projektas „Šiuolaikiniai ritmo eksperimentai“ – tai Dominyko Besakirsko ir Radvilės Karnišauskaitės kūrybinis bendradarbiavimas su Muzikinio teatro studijų programos studentais. Maloniai nustebino jaunų perkusijos entuziastų netikėtas sprendimas – performansas, apjungiantis teatro, šokio ir ritmikos elementus. Originaliems ritmo garsams išgauti žaismingai naudojamas žmogaus kūnas. Šio pasirodymo idėja buvo įkvėpta Pietų Afrikos kalnakasių.

Ritminės muzikos katedros docento Artūro Noviko vadovaujamas vokalinis ansamblis pakvietė į Rotušės pagrindinę salę, kurioje skambėjo Populiariosios muzikos studijų programos vokalo specialybės studentų atliekamos melodingos lietuvių liaudies, populiariosios muzikos ir džiazo kūrinių aranžuotės. Susirinko pilna salė žiūrovų, visus studentų pasirodymus lydėjo gausios ovacijos ir susižavėjimo šūksniai.

Rūta Chlomauskaitė

Vygaudas Juozaitis

Maja Avdejeva