Net didžiausioje neviltyje kova yra viltis.
Romainas Rolandas

Šių metų vasario 18 d. Ekonomikos fakultete vyko susitikimas su Lietuvos Respublikos krašto apsaugos savanorių pajėgų atstovais. Susitikimo metu vyr. ltn. Aivaras Bagdonas papasakojo, kad galimybę tarnauti Lietuvos kariuomenėje turi kiekvienas Lietuvos Respublikos pilietis, kurio amžius yra nuo 18 iki 55 metų. Karys savanoris gali dalyvauti baziniuose mokymuose, kurių trukmė yra trys mėnesiai, taip pat sudarytos galimybės gauti jaunesniojo karininko laipsnį. Laikas praleistas vykdant įvairias pratybas, mokymus ir užduotis yra tapatinamas su valstybės pareigų atlikimu, todėl šis terminas kariams savanoriams yra finansiškai kompensuojamas. Kariuomenėje ypatingas dėmesys skiriamas švietimui ir mokslui, todėl kariui savanoriui kompensuojama iki 50 proc. sumokėtos studijų kainos bei suteikiamos visos socialinės garantijos.

Stebėdami filmukus susitikimo dalyviai galėjo pamatyti karių laisvalaikį bei pasiklausyti įkvėpiančios lietuviškos dainos apie karių gyvenimą, drąsą ir tvirtą draugystę. Kariuomenė yra vieta, kurioje ypatingai svarbus komandinis darbas, būtinybė pasitikėti vienas kitu, o kariškių draugystė – išliekanti visam gyvenimui.

Susitikimo pabaigoje vyr. ltn. Aivaras Bagdonas atsakė į susirinkusiųjų klausimus bei pristatė uniformą, kuri dėvima norint pasislėpti miške. Susirinkusieji galėjo pasimatuoti didžiulę kareivio kuprinę bei palaikyti rankose tikrus automatus. Svarbiausias dalykas akcentuotas susitikime buvo tai, jog tarnauti kariuomenėje yra didžiulė garbė, atsakomybė ir pilietinė pareiga.

EKF vadybininkė Santa Mirauskienė