2017 m. kovo 17 d. Klaipėdoje, „Švyturio“ arenoje, kartu su paroda „Sveikata 2017“ vyko  III tarptautinė  sveikatos mokslų studentų ir 19-oji Vydūno mokslinė praktinė konferencija „Į sveiką gyvenseną ir  skaidrią būtį Vydūno keliu”, kurią organizavo Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakultetas, Klaipėdos miesto savivaldybė ir Vydūno draugija.

Konferencijoje dalyvavo ir stendinį pranešimą pristatė Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Slaugos katedros docentė dr. Zyta Kuzborska, lektorė Agnė Jakavonytė-Akstinienė ir studijų programos „Bendrosios praktikos slauga“ SL14D gr. studentė, Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto studentų mokslinės draugijos narė Julija Korsak. Studentė parengė ir sekcijoje „Slaugos mokslas ir praktika: studentų patirtis“ pristatė stendinį pranešimą „Būsimų slaugytojų miego kokybei darantys įtaką veiksniai“ (darbo vadovės lektorė Agnė Jakavonytė-Akstinienė ir docentė dr. Zyta Kuzborska).

Konferencijos metu buvo pristatyta daug slaugos praktikai reikšmingų pranešimų, diskutuota apie pacientų patiriamą nerimą priešoperaciniu laikotarpiu, slaugytojų migraciją lėmusius veiksnius, bendruomenės slaugytojo vaidmenį ankstyvoje gimdos kaklelio vėžio prevencijos programoje, šiuolaikinį moterų požiūrį į pirmąjį nėštumo planavimą bei su sveikata susijusią gyvenimo kokybę ir lytiškumą po gimdymo. Taip pat buvo pristatyta: „Slaugos“ studijų programos studentų gyvensenos ypatumai; slaugytojų patiriamo profesinio streso vertinimas; slaugytojų požiūris į pacientų saugą; slaugytojų su sveikata susijusios gyvenimo kokybės sąsajos su nugaros skausmais. Didelis dėmesys buvo kreiptas ir į sergančiųjų arterinę hipertenziją bei sergančiųjų II tipo cukriniu diabetu gyvenimo kokybę bei tėvų psichoemocinius išgyvenimus slaugant onkologine liga sergantį vaiką. Buvo keletas pranešimų, susijusių su „Akušerijos“ studijų programos studentais: „Akušerijos“ studijų programos studentų ir jų praktikos mokytojų tarpusavio santykiai klinikinio mokymosi metu ir „Akušerijos“ studijų programos studentų profesinio identiteto vertinimas. Konferencijos pabaigoje pristatytas pranešimas apie gintaro rūgšties preparatų naudojimą kosmetologijoje.

Pranešimų santraukas galima rasti elektroniniame konferencijos leidinyje:
http://www.ku.lt/svmf/wp-content/uploads/sites/7/2017/03/I-sveika-gyvensena-ir-skaidria-buti-vyduno-keliu_2017.pdf