2016 m. gegužės 12 d. Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete Jaunojo ekonomisto klubas suorganizavo proto mūšio konkursą mokiniams tema „Apie ekonomiką tik tai kas įdomu ir naudinga“. Konkurse panoro dalyvauti net devynios mokinių komandos iš Vilniaus „Versmės“ katalikiškosios gimnazijos, Vilniaus Pilaitės gimnazijos, Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos bei Vilniaus Salininkų gimnazijos.

Prieš proto mūšio konkursą Lietuvos studentų sąjungos vadybininkas Ričardas Rimkus pravedė komandinio darbo įgūdžius lavinančius žaidimus. Pirmiausia visi susėdę ratu turėjo pabendrauti vieną minutę su šalia esančiu žmogumi. Tolesnėje eigoje, kas antras mokymų dalyvis turėjo pakeisti sėdimą vietą ir susipažinti su nauju žmogumi, atitinkamai, pabendrauti minutę, ugdant komunikacinius gebėjimus. Visi dalyviai turėjo suformuoti keturias eiles ir pasiskirstyti poromis, tam, kad popieriuje tiksliai atkartotų draugo nurodomos figūros apibūdinimus (ugdomas gebėjimas teisingai išgirsti suteikiamą informaciją). Sustoję ratu gimnazistai turėjo teisingai atkartoti komandas: bėgti, į kairę, į dešiną, daryti priešingai nei sako ir pan. Finalinėje mokymų dalyje netrūko gerų emocijų, skambaus juoko ir aplodismentų mokymus vedusiam Ekonomikos fakulteto Verslo ekonomikos studijų programos absolventui Ričardui Rimkui.

Pasibaigus mokymams, Ekonomikos fakulteto Finansų studijų programos absolventė Rita Mastianec visus susirinkusius supažindino su proto mūšio „Apie ekonomiką tik tai kas įdomu ir naudinga“ taisyklėmis ir skelbė konkurso pradžią. Visos devynios komandos sugalvotojo bei pristatė savo komandų pavadinimus, kurie buvo ypač originalūs. Konkursas buvo padalintas į keturias dalis: makroekonomika, verslo įmonės ir rinkodara, pinigai ir ekonominė integracija. Konkurso metu bendrąja tvarka rūpinosi Jaunojo ekonomisto klubo nariai: Žilvinas Magdušauskas, Emil Korickij ir Marija Shunko.

Kiekvienai komandai grąžinus paskutiniojo turo atsakymo lapus, renginio vedančioji Rita Mastianec pristatė Vilniaus kolegijos fakultetus, Ekonomikos fakulteto studijų programas, studijų trukmę, konkursinio balo sandarą bei kitą informaciją aktualią stojančiajam. Kol vyko kolegijos pristatymas, komisijos pirmininkė, Jaunojo ekonomisto klubo kuratorė Sigita Valentukevičienė su Jaunojo ekonomisto klubo narėmis Arina Ranceva ir Elena Šedyte vertino atsakymų lapus ir nustatė konkurso nugalėtojų komandą.

Prieš įvardijant nugalėtojus, visi dalyviai ir organizatoriai padėkojo Jaunojo ekonomisto klubo kuratorei Sigitai Valentukevičienei už suorganizuotą nepamirštamą renginį, kuris atnešė tik puikias emocijas. Komandų apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo Ekonomikos fakulteto dekanė Asta Pikelienė, kuri sveikino dalyvius ir įteikė šaunius prizus. Džiugu paminėti, jog nugalėjo Vilniaus Pilaitės III-ios gimnazinės klasės mokiniai: Arnoldas Spurga, Erikas Vitkevičius, Deividas Minkevičius, Dominyka Rutkauskaitė ir Justinas Mašalas, kurių komandos pavadinimas buvo „BARIGA“.

Norime visus mokinius pakviesti prisijungti prie šaunios Jaunojo ekonomisto klubo komandos, organizuoti ir dalyvauti įdomiuose renginiuose, artimiau susipažinti su ekonomikos mokslu ir patirti nepamirštamų įspūdžių.

Visi norintys rašykite el.paštu: vadybininkas@ekf.viko.lt, atsakysime į visus klausimus!

Vadybininkė Santa Mirauskienė